Dwie trzecie lepsze niż nic

Wszystko wskazuje na to, że za trzecim podejściem miastu uda się wyłonić wykonawcę remontu ul. Sempołowskiej. Zakres planowanych prac trzeba było jednak okroić o jedną trzecią.


Na początku września pisaliśmy na łamach „Nowego Tygodnia” o problemach z remontem ul. Sempołowskiej. Modernizację wiodącej przez osiedle domków jednorodzinnych drogi łączącej ul. Sławinkowską z ul. Jodłową wywalczyli sami mieszkańcy poprzez głosowanie w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Zgodnie z wyceną projektu na ten cel miasto zarezerwowało 350 tys. zł, a w powtarzanym dwukrotnie przetargu najtańsze oferty opiewały na ok. pół mln zł. Urzędnicy zdecydowali się wówczas, w porozumieniu z autorem zwycięskiego projektu, na okrojenie planowanego remontu do długości 2/3 całej ulicy. Po tej decyzji po raz trzeci ogłoszono przetarg i tym razem udało się wyłonić jego zwycięzcę.

Jedyną propozycję, opiewającą na niespełna 350 tys. zł złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. W ramach remontu na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, a miejsce połamanych płytek na chodnikach i zjazdach do posesji zajmie nowa kostka brukowa. Drogowcy na realizację inwestycji będą mieli 50 dni od podpisania umowy. MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here