Dwóch się bije, Urszulin wygrywa

Lepszej reklamy w ogólnopolskich mediach gmina Urszulin mieć nie mogła. Przystanek w kampanii robili tu i Rafał Trzaskowski, i Andrzej Duda (dwukrotnie), a rozpisywały się o tym wszystkie ogólnopolskie media.

Chociaż wójt gminy Urszulin, Tomasz Antoniuk wywodzi się z Platformy Obywatelskiej, to zdecydowana większość uprawnionych do głosowania mieszkańców opowiedziała się w pierwszej turze za urzędującym prezydentem, czyli Andrzejem Dudą. Jego walka z Rafałem Trzaskowskim nie ma jednak żadnego znaczenia dla przyszłości gminy, która żyje z rolnictwa i turystyki, i to raczej szybko się nie zmieni. Urszulin jest siedzibą Poleskiego Parku Narodowego, który jest jedną z najszybciej rozwijających się tego typu instytucji w kraju.

Notuje wielkie roczne przyrosty turystów, a to ogromny potencjał do rozwoju całej gminy. W turystyce trzeba stawiać na promocję i reklamę, co zazwyczaj sporo kosztuje. Władze gminy doskonale zdają sobie z tego sprawę – wydały aplikację na smartfony, organizują rajdy, biegi i koncerty, ale za to wszystko płacą z własnej kieszeni. Tymczasem rozgłos, jaki zapewniły tej miejscowości relacje w ogólnopolskich – tak lewicowych jak i prawicowych – mediach z wizyt prezydenta i jego kontrkandydata był zupełnie darmowy.

Swoje trzy grosze dołożył jeszcze Jacek Sasin, który opowiadał o wizycie w Poleskim Parku Narodowym w jednej z największych rozgłośni radiowych. To wszystko sprawia, że w tym roku o Polesiu usłyszało wielu potencjalnych odwiedzających. Czy przełoży się to na zwiększenie ruchu turystycznego na bagnach Polesia? Na pewno. Jeśli dołożymy do tego pandemię i fakt, że przez to wielu Polaków spędzi wakacje w kraju, okaże się, że gmina Urszulin może zostać największym wygranym prezydenckiej kampanii. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here