Dyrektor nie po myśli

Dyrektorem poradni pedagogiczno-psychologicznej w Dubience, która od nowego roku przenosi się do Pławanic, została Beata Adamczyk. Podobno z jej wyboru niezbyt zadowoleni są niektórzy działacze PSL, ale kontrkandydata żadnego nie wystawili.

Najpierw kontrowersje wywoływało przeniesienie poradni pedagogiczno-psychologicznej z Dubienki do Pławanic a teraz zanosi się na zgrzyt po wyborze dyrektora nowej placówki. Konkurs wygrała mieszkająca od kilkunastu lat w Kolonii Pławanice Beata Adamczyk. Adamczyk kandydowała wcześniej także na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Kamieniu a do niedawna pracowała w III LO w Chełmie.

Podobno blisko związana jest z PiS. I podobno jej wybór nie wszystkim, zwłaszcza w rządzącym powiatem PSL, przypadł do gustu. – Po wyborze nowa pani dyrektor chce się ostro wziąć do pracy i ma już listę osób, które będą pracowały w Pławanicach – mówi się w starostwie.

Ale wpływ na kadrę zapewne będzie chciała mieć Grażyna Szykuła, członek zarządu powiatu, dzięki której poradnia przenosi się z Dubienki do Pławanic. Coś nam się zdaje, że między nową dyrektor, która ma za sobą wsparcie współrządzącego powiatem PiS, a radną może w tej kwestii zgrzytać.

W ubiegłym tygodniu rada gminy zgodziła się przekazać budynek szkoły w Pławanicach starostwu powiatowemu. Lada dzień ruszy tam remont. (bf)