Dyrektor zmieni szpital?

Dyrektor chełmskiego szpitala odchodzi ze stanowiska i przechodzi do szpitala marszałkowskiego w Zamościu – poszła pogłoska przed tygodniem. W Zamościu zwolniło się miejsce po tym jak tamtejszy szef przeszedł na emeryturę.

Przez kilka dni w szpitalu w Chełmie krążyła pogłoska o rzekomej zmianie na stanowisku dyrektora. Kamila Ćwik miała dostać propozycję przejścia do szpitala marszałkowskiego w Zamościu. W zamojskiej lecznicy rzeczywiście zwolnił się wakat szefa, bo tamtejszy dyrektor Andrzej Mielcarek odszedł na emeryturę. Podobno zanim obowiązki szefa powierzono na trzy miesiące jego zastępcy propozycję objęcie stanowiska miała dostać dyrektor chełmskiego szpitala.

– Pracę pani dyrektor Ćwik oceniam bardzo dobrze, ma duże doświadczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia, dobrze porusza się w tematyce służby zdrowia, ale nie słyszałem o propozycji przejścia do Zamościa – mówi Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego i przewodniczący Rady Społecznej chełmskiego szpitala.

Kamila Ćwik również dementuje pogłoski i zapewnia, że nigdzie się nie wybiera. – Słyszałam o tej plotce, ale nie mam pojęcia skąd się pojawiła – mówi. (bf)