Dyrektorzy bez dodatku

Dyrektorom chełmskich placówek oświatowych nie wypłacono dodatku motywacyjnego za czerwiec. Okazuje się, że prezydent Jakub Banaszek nie złożył jeszcze podpisu pod dokumentem o ich przyznaniu…

Poruszenie wśród dyrektorów chełmskich placówek oświatowych. W wynagrodzeniach, jakie już dostali za czerwiec, zabrakło dodatku motywacyjnego. Przyznany ostatnio dodatek obowiązywał przez kwiecień i maj. Dyrektorzy spodziewali się, że jeszcze w maju zapadnie decyzja o wysokości dodatku na ostatnie trzy miesiące obecnego roku szkolnego.

– Myślałam, że może nie został mi przyznany dodatek, bo takie sytuacje ostatnio zdarzały się, że nie wszyscy dostali, ale rozmawiałam z koleżankami po fachu i one też nie otrzymały – mówi dyrektor jednej z chełmskich placówek oświatowych. – Podobno prezydent jeszcze nie podjął decyzji, dowiedziałyśmy się nieoficjalnie. Może media będą wiedzieć więcej?

Tradycyjnie zwróciliśmy się do chełmskich urzędników o podanie szczegółowej informacji, dotyczącej dodatku – kto i ile otrzymał. Dostaliśmy jednak odpowiedź, że dokument zatwierdzający przyznanie dodatku motywacyjnego nie został jeszcze podpisany przez prezydenta. Dyrektorzy, jak to przy opóźnieniach bywa, zaległy dodatek za czerwiec, zapewne dostaną przy lipcowych pensjach. (s)