Działkowcy osaczyli seryjnych włamywaczy

Dzięki kamerze z czujnikiem ruchu i funkcją powiadamiania, seryjni włamywacze do działkowych altanek trafią za kratki

Plaga włamań jaka trapiła działkowców na terenie ogródków na Czechowie ustała. Dzięki kamerze z czujnikiem ruchu wytropili oni seryjnych włamywaczy, którzy powodowali nie tylko straty, ale dokonywali też ogromnych zniszczeń w altankach.

Złodzieje byli przez ostatnie tygodnie zmorą działkowców z Czechowa. Przy pomocy łomów wyrywali drzwi, kraty, sztaby i inne zabezpieczenia altanek. Wynosili wszystko co miało jakąkolwiek wartość: elektronarzędzia, artykuły spożywcze, zabierali nawet drobiazgi, jak chusteczki higieniczne itp. Właściciele działek zamontowali kamery z czujnikiem ruchu i funkcją powiadamiania.

– Pomysłowość działkowców szybko dała efekty. Pod koniec ubiegłego tygodnia, nocą policjanci otrzymali informację, że kamerka wykryła ruch. Na miejsce od razu skierowano patrol wywiadowców. Funkcjonariusze podczas sprawdzania terenu ogródków nakryli na gorącym uczynku włamania dwóch mężczyzn – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin. – Sprawcy, mieszkańcy Lublina, w wieku 20 i 24 lat trafili do policyjnej celi. Policjanci z V komisariatu udowodnili im 7 przestępstw związanych z włamaniami do altanek – dodaje.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. (j)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here