Dzieci i młodzież bawiły się pysznie

W artystyczno-patriotycznym programie zaprezentowali się również najmłodsi mieszkańcy Bronowic

Za nami V Wojewódzka Gala Integracyjno, Patriotyczno-Kulturalna dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami. Na scenie ustawionej na skwerze przy ulicy Pogodnej 7 w Lublinie przez kilka godzin, w ostatni piątek maja, milusińscy z bronowickich przedszkoli oraz uczniowie lubelskich podstawowych i szkół średnich zaprezentowali niezwykle ciekawy program artystyczny. Wszyscy bawili się pysznie.

Tegoroczne wydarzenie organizowane przez Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina, Radę i Zarząd Dzielnicy Bronowice oraz parafię pw. Świętego Krzyża przy wsparciu Województwa Lubelskiego – Lubelskie Smakuj Życie!, Miasta Lublin, a także partnerów: Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie, odbywało się dla uczczenia 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Galę rozpoczęła uroczysta msza święta za ojczyznę w kościele Świętego Krzyża. Następnie na skwerze przy świątyni uczestnicy wysłuchali referatu, który przybliżył im wydarzenia sprzed 80. lat.

Kolejnym punktem były występy przygotowywane przez dzieci z lubelskich przedszkoli (Przedszkole nr 9) oraz uczniów ze szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26, Szkoła Podstawowa nr 31 i Szkoła Podstawowa nr 33), szkół średnich (VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie i Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie) oraz placówek szkolno-wychowawczych (SOS-W dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej i SOS-W nr 1).

– To była już piąta gala i podobnie jak  podczas poprzednich wydarzeń wszyscy uczestnicy bawili się pysznie. Prawdziwą furorę wywołali podopieczni ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, którzy porwali do śpiewu i tańca przybyłych gości. Serdecznie i gorąco dziękują dyrektorom oraz nauczycielom ze wszystkich placówek szkolno-oświatowych, które wzięły udział w imprezie –mówi Andrzej Szyszko, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina, zapraszając na kolejne plenerowe wydarzenie, które odbędzie się na Bronowicach – Lubelski Jarmark Bronowicki zaplanowany na 9 września na terenach przy SP nr 33 przy ul. Pogodnej z udziałem największych gwiazd muzyki disco polo – Pięknych i Młodych oraz zespołu Classic. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here