Dzięki protezie wrócił do pracy

Pan Andrzej w wypadku stracił nogę. Niedawno, dzięki pomocy ludzi dobrej woli i Caritas Diecezji Siedleckiej udało mu się zebrać fundusze na zakup protezy, dzięki której mężczyzna mógł wrócić do pracy – zawodowej jazdy ciężarówką.

– Andrzej Szwalikowski z Włodawy zgłosił się do nas w bardzo trudnym momencie swojego życia – mówi Anna Nowińska z biura prasowego Caritas Diecezji Siedleckiej. – W październiku 2014 roku, wracając wieczorem z pracy do domu, został potrącony przez samochód osobowy. Uszedł z życiem, ale stracił bardzo ważną dla kierowcy część ciała – prawą nogę.

Dzięki zbiórce pieniędzy na subkonto pana Andrzeja, które założyła Caritas diecezjalna, udało się zgromadzić ponad 20 tys. zł, czyli połowę potrzebnej kwoty. Był to ważny wkład, dzięki któremu mężczyzna mógł sobie pozwolić na zakup nowoczesnej protezy II stopnia. Niestety, będzie się ona stopniowo zużywać i po około 3 latach trzeba będzie ją wymienić na nową. W tej chwili jednak najważniejsza jest radość z powrotu do pracy w transporcie i czas spędzany z rodziną – pan Andrzej razem z żoną wychowuje dwoje dzieci – tłumaczy Nowińska.

– Caritas Diecezji Siedleckiej bardzo dziękuje za pomoc na rzecz pana Andrzeja Szwalikowskiego. Zachęcamy też do angażowania się, w miarę swoich możliwości, do pomocy również innym osobom w potrzebie, o których informujemy na naszej stronie www.siedlce.caritas.pl w zakładce „subkonta” – mówi z kolei Agnieszka Trębicka, koordynator subkont Caritas Diecezji Siedleckiej.

Andrzejowi Szwalikowskiemu wciąż można przekazywać darowizny. Wpłat można dokonywać na konto: BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „34319 – Szwalikowski Andrzej”. (b)