Dzień Nauczyciela przegrał z wirusem

Zaplanowane na piątek 16 października br. miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej z powodu powiększającej się liczby zakażeń koronawirusem nie odbędą się. Wyróżnienia, nagrody i awanse zostaną wręczone nauczycielom indywidualnie.

Miejska uroczystość miała odbyć się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Jak zapowiadają urzędnicy, z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale także z ograniczoną do minimum liczbą gości i egzekwowaniem zasad ochrony osobistej, czyli zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu.

Po wzroście liczby zakażonych koronawirusem prezydent Jakub Banaszek podjął decyzję o odwołaniu uroczystości. Biuro Prasowe chełmskiego magistratu informuje, że miasto zorganizuje obchody w późniejszym terminie, o ile pozwolą na to okoliczności związane z pandemią COVID-19. Koronawirus szaleje też po chełmskich placówkach oświatowych, stąd też taka, a nie inna decyzja.

W planowanej przez miasto uroczystości mieli wziąć udział nauczyciele wyróżnieni nagrodami prezydenta Chełma, pedagodzy ślubowani na wyższy stopień zawodowy oraz laureaci nagród prezydenta za osiągnięcie wysokich wyników w sporcie.

W tym roku o przyznanie nagród prezydenta z okazji Dnia Edukacji Narodowej wpłynęło 27 wniosków: 7 z przedszkoli, 6 ze szkół podstawowych i 14 z pozostałych placówek oświatowo-wychowawczych. Zgodnie z obowiązującą uchwałą rady miasta prezydent może przyznać maksymalną nagrodę w wysokości wynagrodzenia zasadniczego dla nauczyciela dyplomowanego, czyli 4 046 zł.

Z kolei prezydent wystąpił za pośrednictwem Lubelskiego Kuratora Oświaty do Ministra Edukacji Narodowej z wnioskami o nadanie Medalu Srebrnego za wieloletnią służbę dla: Teresy Mościckiej, byłej dyrektor I LO, Edyty Chudoby – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych oraz Mieczysława Sawki – dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Prezydent złożył też wniosek o nadanie Marcie Mazurek, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich Medalu Komisji Edukacji Narodowej, niezwykle prestiżowego dla nauczycieli wyróżnienia. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here