Edukacja oczkiem w głowie

Miasto Lublin już po raz 11. otrzymało prestiżowy tytuł „Samorządowy Lider Edukacji”. Wśród nagrodzonych tym razem znalazł się również Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, który otrzymał Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości. Indywidualne wyróżnienia „Samorządowiec Społecznie Zaangażowany” otrzymali: prezydent Krzysztof Żuk i dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania UM Lublin, a wiceprezydent ds. oświaty Mariusz Banach uhonorowany został tytułem „Mecenas Wiedzy”.

„Samorządowy Lider Edukacji”, to ogólnopolski konkurs organizowany od 11 lat przez założoną przez śląskich naukowców Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w Sosnowcu. Jego celem jest promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób wzorcowy z uwzględnieniem aktualnych wyzwań demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych realizują lokalną politykę edukacyjną i przestrzegają najwyższych standardów jakościowych w dziedzinie zarządzania lokalną przestrzenią edukacyjną. Lublin certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji” zdobył już w pierwszej edycji konkursu i ten sukces powtarza rokrocznie, od 11 lat. Nie inaczej było w tegorocznej edycji konkursu.

Podczas finałowej gali, która odbyła się w ubiegły poniedziałek (27 czerwca) w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie certyfikat za 2022 rok w imieniu miasta odebrały dyrektor wydziału oświaty UM Lublin, Ewa Dumkiewicz-Sprawka i przewodnicząca komisji oświaty RM Lublin, Jadwiga Mach.

Nie była to jedyna nagroda, z którą wróciła lubelska delegacja. Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie otrzymał Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości przyznawany co roku 10 szkołom w kraju za najwyższą jakość edukacji, nowoczesny model zarządzania oraz znaczące sukcesy w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Ponadto prezydent Krzysztof Żuk i dyrektor Ewa Dumkiewicz-Sprawka odebrali indywidualne medale „Samorządowiec Społecznie Zaangażowany”, a zastępca prezydenta Lublina Mariusz Banach wyróżnienie „Mecenas Wiedzy”.

– Wyróżnienia przyznane Lublinowi kolejny rok z rzędu dowodzą, jak wysoką jakość ma prowadzona przez nas edukacja. Wydatki na oświatę stanowią rokrocznie najważniejszą pozycję w miejskim budżecie, co znajduje też odzwierciedlenie w realizowanych inwestycjach i projektach. Przyznane medale cieszą tym bardziej, że mierzymy się z niewystarczającą subwencją oświatową i stoimy przed licznymi wyzwaniami związanymi z sytuacją gospodarczą. Wysoki poziom oświaty jest w dalszym ciągu priorytetem naszych działań – skomentował wyniki konkursu, prezydent Krzysztof Żuk.

Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here