Efektowna wygrana LUK Politechniki

Siatkarze LUK Politechniki bardzo szybko pozbierali się po porażce w derby z Avią Świdnik i w kolejnym meczu, w sobotę u siebie z PZL Sędziszów Małopolski wręcz zdemolowali rywali.


Grający bez Szymona Szeligi (kontuzja) i chorych Tomasza Kusiora oraz Mateusza Stasiaka, akademicy tylko w ostatnim, trzecim secie pozwolili przekroczyć gościom granicę 20 punktów.

Pozostałe mecze 5. kolejki II ligi siatkarzy gr. 6: Neobus Niebylec – Avia Świdnik 1:3 (20:25, 17:25, 25:21, 16:25) * Karpaty Krosno – KS Błękitni Ropczyce 3:0 (25:18, 25:22, 25:23).
Pauzowały: KKS Kozienice i AKS V LO Rzeszów.
1. Avia 4 12 12-2
2. Politechnika 4 9 9-3
3. Karpaty 5 9 10-7
4. KKS Kozienice 3 6 7-5
5. Błękitni 3 4 5-7
6. Niebylec 3 3 4-6
7. AKS V LO 4 2 4-11
8. PZL Sędziszów 4 0 2-12
W następej kolejce – 3 listopada: Avia – Błękitni, LUK Politechnika – Neobus.

LUK Politechnika Lublin – PZL Sędziszów Małopolski 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)
LUK: Szaniawski, Durski, Pałka, Jesień, Zugaj, Cabaj (l) oraz Marszałek, Goss, Kwiecień, Toborek.

Energa Basket Liga

4. kolejka: MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 94:82 * Arka Gdynia – Miasto Szkła Krosno 91:78 * Anwil Włocławek – Polski Cukier Toruń 76:79 * AZS Koszalin – Spójnia Stargard 68:74 * GTK Gliwice – Polpharma Starogard Gd. 82:85 * niedzielne mecze: Legia Warszawa – King Szczecin I Rosa Radom – Trefl Sopot zakończyły się po zamknięciu tego wydania * mecz: Stelmet Enea BC Zielona Góra – TBV Start Lublin odbędzie się 31 października (godz. 19:00). W tabeli prowadzi Stelmet przed Arką i Polskim Cukrem (wszyscy po 8 pkt.). TBV Start z 4 pkt. jest trzynasty. W następnej kolejce – 4 listopada: TBV Start Lublin – GTK Gliwice (godz. 12:35).

W II lidze siatkarek

5. kolejka: Marba Sędziszów Młp. – Tomasovia 0:3 (22:25, 25:27, 17:25) * Silesia Volley Mysłowice – San-Pajda Jarosław 1:3 (18:25, 15:25, 25:22, 23:25) * Sokół Radzionków – Maraton Krzeszowice 2:3 (25:11, 22:25, 26:24, 24:26, 11:15) * Pogoń Proszowice – Halemba Ruda Śl. 3:2 (27:29, 25:20, 31:33, 25:15, 15:9) * awansem (14.10): LUK AZS UMCS – SMS PZPS II Szczyrk 0:3 (26:28, 18:25, 26:28).
1. MKS San-Pajda 5 15 15-2
2. SMS PZPS II 5 11 12-5
3. Tomasovia 5 10 12-7
4. MSK Mysłowice 5 8 12-10
5. Halemba Ruda Śl. 4 8 10-6
6. Maraton 5 5 9-13
7. Marba 5 4 6-13
8. Pogoń 5 4 7-14
9. MKS Sokół 5 4 5-12
10. LUK AZS 4 3 4-10
W następnej kolejce – 3 listopada: LUK AZS UMCS – Marba.