Eleni zagra we Włodawie

Już we wtorek (29 września) na scenie Włodawskiego Domu Kultury aż dwa koncerty zagra legenda polskiej muzyki rozrywkowej, Eleni. Bilety na wydarzenie można jeszcze kupić w sekretariacie WDK-u lub przez stronę kupnilecik.pl.

Eleni to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”.

Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. „Lovers”.

Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”. Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie. Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

We Włodawie gwiazda pojawi się we wtorek (29 września). Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, zaplanowano dwa koncerty. Pierwszy o godz. 16.30, drugi o 19. Bilety w cenie 65 zł są jeszcze dostępne na miejscu w WDK-u. Można je też kupić online poprzez stronę www.kupbilecik.pl. (b,eleni)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here