Emerytura bez podatku?

Chełmski poseł Krzysztof Grabczuk jest aktywny w sejmie. Podczas debaty nad projektem ustawy „Emerytura bez podatku” parlamentarzysta apelował do rządzących o jak najszybsze uchwalenie nowego prawa, na które wszyscy emeryci czekają od lat.


Krzysztof Grabczuk, poseł Koalicji Obywatelskiej, zgodnie z przedwyborczymi zapowiedziami, w sejmie broni interesów emerytów. W środę 22 stycznia, podczas sejmowej debaty nad projektem ustawy „Emerytura bez podatku” zaapelował do posłów koalicji rządzącej, czyli Zjednoczonej Prawicy, o jak najszybsze uchwalenie nowego prawa. Emeryci na nowe przepisy, które sprawią, że dostaną więcej pieniędzy, czekają od lat.

– Obowiązkiem każdego obywatela, zwłaszcza w sile wieku, jest wspieranie osób słabszych, w szczególności dotyczy to dzieci i emerytów – mówił w sejmie poseł Krzysztof Grabczuk. – To jest projekt, który daje godne życie emerytom.

Poseł Grabczuk zwrócił się do rządzących z gorącym apelem. – Tak często państwo powołujecie się na emerytów. To dla was jest naprawdę wielki sprawdzian. Czy będziemy procedować w miarę szybko i czy w odpowiedniej komisji ten projekt poprzecie? – pytał. – Emeryci nie mogą czekać na wybory, emeryci nie mogą czekać na czyjąś łaskę, czy rząd będzie łaskawy, czy da trzynastkę czy nie – akcentował Krzysztof Grabczuk. (s)