Europejski Tydzień Innowacji tuż tuż

Od 17 do 21 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się II Europejski Tydzień Innowacji. Przez pięć dni przedstawiciele różnych sektorów i branż, m.in. medycyny, biotechnologii, fotoniki, technologii kosmicznych, motoryzacji, produkcji żywności, administracji samorządowej, naukowcy oraz startupowcy z kraju i zagranicy będą dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.


– Serdecznie zapraszam na II edycję Europejskiego Tygodnia Innowacji, która będzie wyjątkowa, ponieważ powstała we współpracy nauki i biznesu, bazując na naszej konsekwentnie budowanej przewadze gospodarczej, płynącej z potencjału Inteligentnych Specjalizacji. Stworzyliśmy przestrzeń do budowania relacji biznesowych opartych na innowacjach, wiedzy oraz dialogu młodych firm z doświadczonym biznesem. W spotkaniu weźmie udział kilkanaście miast i regionów partnerskich, co posłuży międzynarodowej wymianie dobrych praktyk gospodarczych – powiedział Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Termin przyjmowania zgłoszeń do II edycji Europejskiego Tygodnia Innowacji upływa w najbliższą środę, 5 września. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia etilubelskie.pl.

W ramach II Europejskiego Tygodnia Innowacji czekają na nas m. in.: Debata miast i regionów partnerskich województwa lubelskiego, Dzień Otwartych Laboratoriów Uczelni Wyższych, Forum Młodych Naukowców oraz Gala Innowacji. BS