Fałszywa administratorka w kajdankach

Dwa samochody i gotówkę zabezpieczyli na poczet przyszłej kary policjanci u 63-letniej mieszkanki Marek, która podejrzana jest o okradanie lubelskich emerytów z oszczędności życia. Podawała się za pracownicę osiedlowej administracji. Zatrzymano ją w ubiegły poniedziałek w podwarszawskich Markach.


– W połowie października 91-latka z Lublina powiadomiła policjantów, że przyszła do jej mieszkania kobieta podającą się za pracownika administracji. Nieznajoma powiedziała, że spodziewana jest awaria wodociągów i zaleca emerytce szybkie napełnienie wszystkich wiader oraz garnków wodą.

Gdy seniorka przebywała w łazience, doszło do kradzieży. Łupem padły pieniądze oraz biżuteria o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawczyni została ustalona przez policjantów z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie. Do zatrzymania doszło pod Warszawą. Funkcjonariusze udowodnili kobiecie dwie kradzieże. Pierwszy z zarzutów dotyczy zdarzenia z października. Drugi z kolei podobnej kradzieży z 2019 roku. Wówczas również jedna z lubelskich seniorek straciła oszczędności życia. Zarzuty w tej sprawie usłyszał także 68-letni wspólnik zatrzymanej. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here