FAWAG stawia na kasy

Robert Abramczuk, prezes Zarządu Posnet Polska SA i Jerzy Migduła, prezes zarządu Lubelskich Fabryk Wag FAWAG SA, przedstawiają najnowsze „dzieci” lubelskiego zakładu: kasę fiskalną FAWAG Lite oraz wagę elektroniczną FAWAG WS-1

Lubelskie Fabryki Wag FAWAG rozpoczynają nowy rozdział w blisko 140-letniej historii. Firma wchodzi na rynek urządzeń fiskalnych z kasą FAWAG Lite. Jest to solidna, prosta kasa w bardzo dobrej cenie. Druga nowość, która pojawiła się w asortymencie z początkiem 2018 roku, to innowacyjna waga FAWAG WS-1 – niska, z bardzo dużą szalką, umożliwiającą szerokie zastosowania.

Od trzech lat Lubelskie Fabryki Wag FAWAG S.A. wchodzą w skład grupy Posnet, która jest jedynym właścicielem firmy. Dzięki temu połączeniu nastała nowa era dla zakładu z ulicy Łęczyńskiej, który w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 140-lecia.
Obecnie firma prowadzona jest według odmiennej strategii. Stawia na nowoczesność i innowacje oraz korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, oferując kolejne produkty. Kilka lat wspólnej pracy projektantów i konstruktorów, tworzenie od podstaw, testowanie i certyfikacja zaowocowały dwiema czarno-białymi nowościami. Efektem tej synergii jest kasa fiskalna FAWAG Lite oraz waga elektroniczna FAWAG WS-1.

Solidna, prosta w obsłudze i tania

Kasa fiskalna FAWAG Lite to solidna, prosta kasa, która będzie oferowana użytkownikom w bardzo dobrej cenie (1099 zł). Kasa bazuje na sprawdzonych i trwałych podzespołach z wytrzymałą i mocną obudową. Jest przyjazna w użytkowaniu dzięki intuicyjnemu menu i łatwej obsłudze. Posiada szesnaście klawiszy skrótu, by najczęściej używane funkcje zawsze były pod ręką.
Kasa odporna jest na warunki termiczne (pracuje w temp. od 5 do 40°C). Posiada dwa alfanumeryczne wyświetlacze LCD – dla operatora i dla klienta z odpowiednio dobranym kontrastem aby nie męczyć wzroku podczas wielogodzinnej pracy. FAWAG Lite to ergonomiczne urządzenie, które zajmuje mało miejsca na ladzie.
Funkcjonalność kasy zapewnia złącze USB, które daje możliwość podłączenia skanera kodów kreskowych lub komunikację z komputerem, jak również złącze do podłączenia szuflady. W codziennej obsłudze pracę usprawni intuicyjne menu i mechanizm szybkiej wymiany papieru „wrzuć i drukuj”.
Kasa z pewnością będzie cieszyć dużą popularnością wśród firm z wielu branż, m. in. motoryzacyjnej, kosmetycznej. Elegancki design sprawia, że kasa pasuje do wnętrz sklepów odzieżowych i obuwniczych.
Kasa fiskalna FAWAG Lite jest przygotowana do szybkiego wdrożenia do produkcji w nowej wersji dostosowanej do wymogów tzw. kas online.

Ważenie na szeroką skalę

Waga FAWAG WS-1 to z kolei nowoczesna waga kontrolna. Uzyskała europejskie zatwierdzenie typu, co oznacza, że urządzenie można sprzedawać i stosować w całej Unii Europejskiej. Najnowszy produkt spółki jest szybki, a przy tym dokładny, z niezawodnym sposobem ważenia. Podkreślić warto jej atut – szalkę z największą powierzchnią ważenia w tym segmencie rynku.
Kolejnym znaczącym udogodnieniem jest niska platforma – ważna dla operatorów ceniących sobie swobodną pracę przy stanowisku. Aby komfort pracy był jeszcze wyższy, w wadze zamontowano dwa wysoko kontrastowe wyświetlacze (LED i graficzny LCD), a dzięki interfejsom można podpiąć wagę do kasy fiskalnej lub komputera. Codzienną pracę dodatkowo ułatwią funkcje: automatycznego zerowania pustej szalki, funkcja tary i blokada tary.
Możliwość liczenia sztuk detali o jednakowych masach czy też limity wagowe sprawiają, że waga doskonale sprawdzi się w magazynach, zakładach produkcyjnych, jak również w sklepach. Możliwość wyposażenia wagi w moduł bluetooth pozwala na komunikację bezprzewodową, co jest zupełną nowością w tego typu wagach. Elegancki design sprawia, że waga doskonale wpisuje się również we wnętrza ekskluzywnych sklepów, np. z herbatami. Waga FAWAG WS-1 w obecnym kształcie to początek nowej rodziny wag, które poprzez modułową rozbudowę będą oferować dodatkowe możliwości, a tym samym będą zyskiwać kolejne obszary zastosowań.
FAWAG, dbając o rozwój firmy, systematycznie inwestuje i rozwija park maszynowy. W świeżo wyremontowanym budynku przy ul. Łęczyńskiej w związku z produkcją kasy fiskalnej uruchomiona została kolejna linia produkcyjna. – Powstała hala kompleksowo wyposażona i w pełni przygotowana wg najnowszych standardów. W związku z rozwojem lubelskiej spółki wzrosło zatrudnienie – na chwilę obecną o około 15%, ale proces rekrutacji nadal trwa – mówi Jerzy Migduła, prezes FAWAG.
Obecnie w firmie pracuje 60 osób. Kolejnych kilkanaście, w tym także inżynierów, FAWAG zamierza zatrudnić w najbliższym czasie. – Wprowadzenie na rynek dwóch nowych produktów, kasy FAWAG Lite i wagi FAWAG WS-1 to dopiero początek następnego etapu w życiu spółki. Zespoły konstruktorów intensywnie pracują nad kolejnymi projektami. W niedalekiej przyszłości ta współpraca zaowocuje kolejnymi produktami, także w kolejnych obszarach rynku – zapowiadają przedstawiciele lubelskiej firmy. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here