Finanse w małym paluszku

Po 36 latach pracy w urzędzie, w tym niemal 23 na stanowisku skarbnika, Urząd Gminy w Wyrykach opuściła Elżbieta Piotrowska. Na stanowisku zastąpiła ją Małgorzata Chudaś, dla której jest to pierwsza przygoda z samorządem. Przemawiają za nią młodość i wykształcenie.

We wtorek (28 stycznia) odbyła się sesja Rady Gminy Wyryki, której główne punkty dotyczyły zmiany na stanowisku skarbnika. Po wielu latach pracy na emeryturę zdecydowała się odejść pełniąca tę funkcję Elżbieta Piotrowska.

– Zakończenie przez panią pełnienia służby publicznej na stanowisku skarbnika gminy Wyryki jest istotną decyzją, której podjęcie stanowi zarazem stosowny moment do spojrzenia wstecz i zatrzymania się w wirze codzienności – tymi słowami dziękował Piotrowskiej wójt Mirosław Torbicz. – Wierzę, że towarzyszy pani satysfakcja z zawodowych dokonań i poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

W imieniu własnym, pracowników i mieszkańców całej gminy składam podziękowania za długotrwałą, owocną pracę na rzecz samorządu gminnego, szczególnie za lata sumiennej i odpowiedzialnej pracy na stanowisku skarbnika. Dziękuję za wieloletni wysiłek podejmowany dla dobra lokalnej społeczności, za wspieranie moich działań, jak i moich poprzedników, za okazaną nam pomoc i życzliwość. Wyrażam wdzięczność za współpracę, trafne rozwiązania i wspólnie realizowane cele.

Dla wielu z nas zostanie pani wzorem najlepszych cech: obowiązkowości, pracowitości, rzetelności i konsekwencji. Przed panią nowe wyzwania – doskonały czas na urzeczywistnianie tych planów i marzeń, które do tej pory ustępowały miejsca powinnościom urzędnika samorządowego. Życzymy, aby realizacja tego, co było odkładane na później nastąpiła właśnie teraz, aby otaczała panią ludzka życzliwość, aby znalazła pani czas na pielęgnowanie własnych pasji i zainteresowań w dobrym zdrowiu, poczuciu szczęścia i życiowej satysfakcji – mówił wójt.

Dotychczasową skarbnik zastąpiła Małgorzata Chudaś. To 33-letnia mieszkanka gminy Wyryki. Z wykształcenia magister ekonomii, posiadająca ukończone studia podyplomowe z rachunkowości i certyfikat księgowy oraz wieloletnie doświadczenie pracy w zawodzie. – Pani Małgorzata nie pracowała dotychczas w samorządzie.

Jestem jednak przekonany o jej profesjonalizmie. Jej predyspozycje zawodowe i osobowościowe są dla mnie gwarantem, że poradzi sobie z tak odpowiedzialną funkcją. Jestem wdzięczny, że przyjęła moją propozycję. Liczę na to, że jej zaangażowanie i profesjonalizm służyć będą rozwojowi gminy Wyryki – przekonuje Torbicz. (bm)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here