Furmańska wypiękniała

Michał Makowski, przewodniczący zarządu Dzielnicy Stare Miasto, wskazuje miejsce, w którym na ulicy Noworybnej mają stanąć ruchome słupki z kamerą, która sczytując rejestrację samochodu umożliwi przejazd tylko autom z pozwoleniem wjazdu na Stare Miasto

Zakończyła się rewitalizacja terenów przy ul. Furmańskiej 3/9 i 3/7. Za pieniądze z rezerwy celowej Dzielnicy Stare Miasto, które początkowo zarezerwowane zostały na zielony dach przy ul. Szambelańskiej (ostatecznie nie powstanie, o czym już na łamach tygodnika donosiliśmy) wymieniono ciągi piesze.


W miejsce starego, położonego jeszcze w latach 70-tych asfaltu pojawiła się kostka. – Będą także nowe nasadzenia zieleni, ale to już wiosną. Pojawią się również zabezpieczenia przed samochodami, by nie rozjeżdżały tej zielni – mówi Michał Makowski, przewodniczący zarządu Dzielnicy Stare Miasto, które przeznaczyło na rewitalizację Furmańskiej 3/9 i 3/7  z rezerwy celowej dzielnicy 120 tysięcy złotych.

Już nie każdy będzie mógł wjechać przez Noworybną

Wiemy już też na co pójdą pieniądze z rezerwy celowej Dzielnicy Stare Miasto w 2022 roku. Całą sumę, 150 tys. złotych, radni dzielnicowi postanowili przekazać na ruchome słupki przy ul. Noworybnej, które uniemożliwią wjazd nieuprawnionym  pojazdom.

O takie rozwiązanie mieszkańcy walczą już od czterech lat.

– Mamy zapewnienie z Ratusza, że w końcu taki system zostanie w przyszłym roku zainstalowany. Kamera będzie sczytywała numery rejestracyjne, jeśli pojazd będzie w bazie aut ze zezwoleniami na wjazd na Stare Miasto, słupki obniżą się, w przeciwnym razie samochód nie wjedzie. Oprócz tego w nagłych przypadkach będzie możliwość ich zdalnego obniżenia, bo system będzie miał łączność ze Strażą Miejską. Takie rozwiązanie pozwoli zmniejszyć liczbę parkujących na Starym Mieście samochodów, dziś wiele z nich nie ma tzw. wjazdówek – dodaje M. Makowski.

Słupki z kamerą i systemem umieszczone zostaną na ulicy Noworybnej na wysokości zakładu kaletniczego. Mają kosztować około 350 tys. Brakujące 200 tys. Radzie Dzielnicy dorzuci Urząd Miasta.

BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here