Garby czekają na wizję

Kierowcy z Bazylianówki skarżą się na asfaltowe garby na jezdniach narażające zawieszenia ich aut na uszkodzenia

Pan Mariusz, mieszkaniec osiedla domków jednorodzinnych na Ponikwodzie, wskazuje na zagrożenie, jakie powodują dwa asfaltowe garby na ul. Hiacyntowej za skrzyżowaniem z ul. Magnoliową oraz na ul. Cedrowej za skrzyżowaniem z ul. Bazylianówka.


– Te garby znajdują się na samym wlocie bocznych uliczek, nie są oznakowane w żaden sposób i wielu kierowców uszkodziło już na nich swoje zawieszenie, szczególnie w porze nocnej – irytuje się nasz czytelnik. Pan Mariusz nie wie też, czy progi te powstały celowo, gdyż, jak tłumaczy, wyglądają one bardziej na nieudolnie naprawioną jezdnię po pracach przy instalacjach podziemnych.

Zaznacza także, że gdyby miały one pełnić rolę progów zwalniających, to zgodnie z obowiązującymi przepisami powinny być usytuowane w dalszej odległości od skrzyżowań dróg.

Jakie rozwiązanie zgłoszonego problemu satysfakcjonowałoby mieszkańców? – Wyfrezowanie jezdni na szerokości istniejących garbów i ułożenie w ich miejsce dużych asfaltowych „łat” na równi z pozostałą częścią nawierzchni – podpowiada pan Mariusz. Czy takie prace zostaną wykonane we wskazanych lokalizacjach? Tego dowiemy się po zaplanowanej w najbliższym czasie wizji lokalnej, którą przeprowadzą pracownicy miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here