GaszynChallenge – u nas też pompują

Akcja GaszynChallenge dotarła także do powiatu chełmskiego. Mundurowi i urzędnicy wpłacają pieniądze na leczenie chorych dzieci, a potem robią pompki, przysiady i nominują znajomych z kolejnych instytucji do udziału w akcji charytatywnej. W ten sposób wydłuża się łańcuch dobroci, życzliwości i zabawy. Przy okazji niektórzy schudną parę deko…

GaszynChallenge to akcja charytatywna zapoczątkowana przez strażaka OSP Gaszyn w województwie łódzkim. Miała na celu pomoc Wojtusiowi Howisiowi, rocznemu chłopcu, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki niej udało się zebrać wymaganą kwotę potrzebną na leczenie chłopca. Ale akcja trwa, a wraz z nią zbiórka na leczenie i operacje dla kolejnych chorych dzieci. Zasady akcji są proste: osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek (lub przysiadów).

Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego chorego dziecka. Akcja GaszynChallenge prowadzona za pośrednictwem portalu i fundacji Siepomaga zatacza coraz szersze kręgi i w końcu dotarła do Chełma i powiatu chełmskiego. Areszt Śledczy w Krasnymstawie „nominował” Zakład Karny w Chełmie. Na internetowym nagraniu funkcjonariusze ZK Chełm sprawnie „pompują” na placu przed więzieniem, po czym wzywają do podjęcia wyzwania kolegów z ZK w Białej Podlaskiej, a także Komendę Miejską Policji w Chełmie i Straż Miejską w Chełmie.

Wkrótce potem KMP Chełm zamieszcza nagranie: plac przed komendą wypełnia się funkcjonariuszami Wydziałów Prewencji, a także Patrolowo-Interwencyjnego, którzy dziarsko wykonują pompki i wzywają kolejne instytucje, w tym Stację Ratownictwa Medycznego w Chełmie, do podjęcia wyzwania. Chełmscy strażnicy miejscy też przyłączają się do akcji, a potem nominują do udziału w niej m.in. Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.

Akcja się rozkręca. Wkrótce biorą w niej udział także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, którzy nominują druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamieniu, Żmudzi i Białopolu. W pomoc chorym dzieciom włącza się także Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Chełmie. Ratownicy „pompują” w Chełmskim Parku Wodnym.

Ale nie tylko przedstawiciele służb biorą udział w akcji GaszynChallange. Przystąpiła do niej także – jako pierwsza w powiecie chełmskim – gmina Leśniowice, nominowana przez współpracującą z nią gminą Łopiennik Górny (powiat krasnostawski).

– Gmina Leśniowice, rozpoczynamy Gaszynchallenge! – apeluje na zamieszczonym w internecie nagraniu Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice i razem z pracownikami urzędu wykonuje serię przysiadów.

– Gmina Leśniowice postanowiła wesprzeć w tej akcji 15-miesięcznego Kajtusia, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni – mówi wójt Jabłońska. – Wszystkim dzieciaczkom życzę zdrowia, a ich rodzicom siły i wytrwałości.

Gmina Leśniowice nominowała do udziału w akcji OSP Leśniowice, a także Komisariat Policji w Żmudzi i gminę Wojsławice. W sieci przybędzie ciekawych filmików, a na kontach potrzebujących, chorych dzieci – pieniędzy na leczenie. (t, fot. KMP Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here