Główkują nad strategią

W fazie finalizacji jest nowa strategia miasta Chełm. Pracują nad nią radny Kamil Błaszczuk oraz urzędnicy z Departamentu Projektów i Strategii chełmskiego magistratu. Dokument, jak zapewnia Biuro Prasowe Prezydenta, powstaje od podstaw.

Kilka dni po objęciu urzędu prezydenta Chełma w listopadzie 2018 roku Jakub Banaszek powołał radnego Kamila Błaszczuka na społecznego pełnomocnika do spraw opracowania strategii miasta. Większości wydawało się, że zadaniem radnego było napisanie strategii, ale – jak się okazało – nie miał do tego uprawnień. Opracowaniem strategii ma więc zająć się zewnętrzna firma, specjalizująca się w przygotowaniu tego typu dokumentów. Strategia ma dotyczyć lat 2021-2027.

Na ostatniej zdalnej sesji rada miasta zabezpieczyła pieniądze na przygotowanie strategicznych dokumentów. Obecnie natomiast szykowany jest harmonogram opracowywania strategii rozwoju miasta, który ma być przedstawiony radnym na kolejnym posiedzeniu.

– Po jego zatwierdzeniu przez radnych zostanie wszczęta procedura dotycząca wyłonienia wykonawcy, którego zadaniem będzie przygotowanie szczegółowej analizy i diagnozy miasta Chełm na wielu płaszczyznach i oceny zbieżności przygotowanej wcześniej koncepcji z potrzebami mieszkańców i potencjałem miasta – informuje Biuro Prasowe Prezydenta.

– Przygotowanie nowej strategii miasta to złożony i czasochłonny proces. Chodzi o to, by nowa strategia nie miała wyłącznie charakteru obligatoryjnego dokumentu, który często stanowi korektę opracowań dokumentów z lat ubiegłych, lecz była prawdziwą odpowiedzią na zmieniające się realia i sytuację miast średniej wielkości. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here