Grafik płakał jak projektował…

Otwory do pozowania znajdują się na wysokości pasa uczniów najmłodszych klas

– Żartuje Pan Piotr, nasz Czytelnik i pokazuje planszę, na którą natknął się w szkole swojej córki. Dziecko chciało wraz z koleżanką zapozować do zdjęcia na grafice, ale z uwagi na dość nisko wycięte dziurki na główki, było to praktycznie niewykonalne. – Zamiast stać musiałoby przyklęknąć, a może nawet i położyć się na posadzce – dodaje.

– Plansze zostały przygotowane i wyprodukowane w lutym 2020 roku, jako element akcji edukacyjnej „Miasto to też Twój dom. Masz wpływ na dobrą atmosferę” – informuje Anna Czerwonka z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin i dodaje, że w ramach akcji, każdego roku w sezonie jesienno-zimowym, Ratusz przekazuje szkołom plansze, pyłomierze (urządzenia do pomiaru jakości powietrza) oraz materiały edukacyjne, które nauczyciele wykorzystują podczas lekcji przyrody.

Obecnie akcja jest prowadzona w SP nr 6, SP nr 16, SP nr 19, SP nr 23 i SP nr 28.

– W ramach zajęć wykonywane są pomiary stężenia pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM10, temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego oraz wilgotności powietrza, a uczniowie dowiadują się jakie czynniki wpływają na jakość powietrza. Zestawy są przekazywane do szkół na okres miesiąca – dodaje A. Czerwonka.

A dlaczego wycięte dziurki na główki dzieci są tak nisko umieszczone? – dopytujemy. – Plansza była projektowana z myślą o młodszych dzieciach z klas 1-3 stąd wielkość umieszczonych postaci – tłumaczy Anna Czerwonka.

To jednak nie przekonuje naszego Czytelnika. – Akurat moja córka jest dopiero w zerówce i nie jest najwyższa w klasie. Szkoda, że grafikowi zabrakło nieco wyobraźni, bo cała akcja na pewno jest godna uwagi i pochwalenia – dodaje pan Piotr.

Tablice wykonała firma IVENT Multimedia Mikołaj Majda. Koszt 6 tablic wyniósł blisko 8 tys. zł brutto. BS