Gromadka biega, rodzice pijani

Całą niedzielę trzeźwieli, w poniedziałek (5 sierpnia) byli przesłuchiwani. Policjanci z Rejowca zatrzymali pijanych rodziców, pod opieką których znajdowała się piątka dzieci.

Około godziny 2 w nocy z soboty na niedzielę (3/4 sierpnia) policjanci dostali zgłoszenie do interwencji w jednym z mieszkań na terenie gminy Rejowiec.
– Kobieta poprosiła o interwencję w związku z nieporozumieniami ze swoim partnerem.

Jak się na miejscu okazało, oboje byli nietrzeźwi, mieli po dwa promile alkoholu w organizmie. W tym czasie pod ich opieką pozostawało pięcioro dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dzieci, korzystając z tego, że ich rodzice byli zajęci czym innym, ochoczo biegały po domu i bawiły się. Po tym, jak policjanci z komisariatu w Rejowcu zatrzymali ich rodziców, cała gromadka została oddana pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. (pc)