Groził bronią nastolatkowi

Za kierowanie gróźb karalnych wobec 15-latka odpowie 38-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna miał grozić nastolatkowi przedmiotem przypominającym broń, a także wysyłać mu groźby przez internet. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło w środę, 6 maja. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chełmie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że dorosły mężczyzna grozi nastolatkowi, trzymając w ręku przedmiot przypominający broń.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Funkcjonariusze nie zastali już uczestników zdarzenia, jednak z relacji świadków wynikało, że wcześniej doszło do kłótni i szarpaniny pomiędzy nastolatkiem a młodą kobietą. W trakcie zajścia chłopak miał użyć gazu pieprzowego. Chwilę później pojawił się inny mężczyzna, który – według świadków – przybiegł z przedmiotem przypominającym broń.

– Następnego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie zgłosił się jeden z rodziców pokrzywdzonego nastolatka. Z jego relacji wynikało, że 38-letni mężczyzna miał kierować przedmiot przypominający broń w stronę 15-latka, grożąc jego użyciem oraz pozbawieniem życia. Dodatkowo podejrzany miał kierować wobec małoletniego groźby również za pośrednictwem internetu – informuje mł. Asp. Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Sprawą zajęli się kryminalni z Chełma. W czwartek 38-latek został zatrzymany, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się oraz zakazu zbliżania do pokrzywdzonego. Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (opr. w, fot. Policja Chełm)