Grzywaczewski za Gilowskiego

Paweł Gilowski nie jest już prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Został odwołany w ubiegłym tygodniu przez zarząd województwa na wniosek rady nadzorczej Funduszu.


Gilowski, syn byłej minister finansów oraz wicepremier w rządach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego, szefem WFOŚiGW w Lublinie był od 1 stycznia 2017 roku. Wcześniej, przez osiem miesięcy, od lutego 2016 roku, pełnił funkcję dyrektora generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Gilowski już od dawna nie miał dobrych notowań u partyjnych notabli i jego odwołania można było się spodziewać – mówi tygodnikowi jeden z polityków PiS i dodaje, że walka o wpływy w regionie przed czekającymi nas wkrótce wyborami w Prawie i Sprawiedliwości pomiędzy poszczególnymi frakcjami tego ugrupowania rozpoczęła się na dobre.

Na prezesa WFOŚiGW w Lublinie powołany został dr hab. Grzegorz Grzywaczewski, który był dotychczas zastępcą Gilowskiego. Nie jest tajemnicą, że to człowiek europosłanki Beaty Mazurek. W połowie stycznia żona Grzywaczewskiego, Kamila została także nowym dyrektorem lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wcześniej kierowała placówką terenową KRUS we Włodawie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie jest samodzielną instytucją finansującą zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie Lubelszczyzny. Pomoc finansowa oferowana przez fundusz to: niskooprocentowane pożyczki, dotacje, przekazanie środków państwowym jednostkom budżetowym, dopłaty do kredytów bankowych oraz częściowe umorzenie pożyczek.

Ze środków Funduszu mogą korzystać samorządy, podmioty gospodarcze, jednostki publiczne, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne. LB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here