Hanna z laurem

Wójt Grażyna Kowalik i proboszcz Marek Uzdowski odebrali z rąk wojewody „Laur Konserwatorski 2020” za gruntowne odrestaurowanie kościoła parafialnego w Hannie wraz z jego otoczeniem. To wielkie wyróżnienie, bo Centrum Religijno-Zabytkowe było jedynym laureatem konkursu z naszego regionu.

Wysoka jakość prac, prawidłowość działań przy zabytkach, szczególna dbałość o kompleksowe przywrócenie im świetności i utrwalenie wartości oraz znaczenia, a także promocja dobrych wzorów realizacji prac przy zabytkach, adaptacji i dbałości o ich właściwe utrzymanie i zagospodarowanie – m.in. takie elementy brała pod uwagę kapituła konkursu „Laur Konserwatorski 2020”, wybierając najlepiej odnowione zabytki sakralne Lubelszczyzny.

Wśród czterech nagrodzonych obiektów znalazł się kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Hannie wraz z dzwonnicą za wyróżniającą się realizację konserwatorską i szczególną dbałość o przywrócenie zabytkom dawnej świetności oraz utrwalenie ich wartości. Statuetkę z rąk wojewody Lecha Sprawki odebrała wójt Grażyna Kowalik oraz ks. proboszcz Marek Uzdowski. Osoby te zostały również odznaczone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złotą odznaką za opiekę nad zabytkami.

– Trzy lata przygotowywania dokumentacji, dwa lata prac remontowych. Ogromny wysiłek wielu ludzi. Ale kto ciężko pracuje, zbiera laury. Jednocześnie deklaruję, że nie osiądziemy na laurach i nadal będziemy ciężko pracować dla dobra lokalnej społeczności. Dedykuję nagrodę mieszkańcom gminy Hanna, ze szczególnym uwzględnieniem parafian parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Hannie – komentuje pani nagrodę wójt. (b,hanna)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here