Hetman z buławą wojewódzkiego lidera

Europoseł i były marszałek województwa Krzysztof Hetman (w środku) pozostanie prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie lubelskim przez kolejną, czteroletnią kadencję

Krzysztof Hetman pozostanie prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie lubelskim przez kolejne cztery lata.

Tak zdecydowali działacze na VI Wojewódzkim Zjeździe Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Lubelskiego, który w ubiegły piątek odbył się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie.

Kandydaturę dotychczasowego lubelskiego lidera ludowców, europosła Krzysztofa Hetmana poparło 162 delegatów. Jego kontrkandydatem do objęcia funkcji prezesa PSL w regionie był Bartosz Piech, delegat z powiatu janowskiego, który uzyskał 27 głosów. – Dziękuję za to poparcie i powierzenie mi funkcji prezesa na kolejną kadencję. To zaszczyt i zobowiązanie, które z dumą będę wypełniał – powiedział po wyborze Krzysztof Hetman. Chwilę przed głosowaniem przedstawił najważniejsze cele, jakie stawia sobie i partii na najbliższe lata. – Chcę, aby PSL miało konkretną ofertę programową, która sprosta oczekiwaniom mieszkańców naszego regionu. Taką ofertę będziemy wspólnie tworzyć – mówił.

Podczas zjazdu wybrano również władze wojewódzkie Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie i reprezentantów organizacji wojewódzkiej do władz naczelnych PSL.

Wojewódzki Zjazd Delegatów PSL Województwa Lubelskiego był również okazją do odznaczenia zasłużonych członków Ruchu Ludowego oraz podjęcia uchwał, stanowisk i apeli do Rządu RP, m. in. w sprawie obrony polskiego rolnictwa, samorządności, pozycji Polski na arenie międzynarodowej i wsparcia polskich przedsiębiorców.

Gościem honorowym Zjazdu był prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który jako cel stojący przed ludowcami wskazywał powrót do współrządzenia przez ludowców w województwie lubelskim i kraju, by realizować dobry dla mieszkańców województwa i Polaków program. – Polsce potrzebna jest przyzwoitość i przewidywalność, którą gwarantuje PSL – mówił prezes Kosiniak-Kamysz, narzekając, że na scenie politycznej brakuje dziś normalnych partii, takich jak PSL będący partią samodzielną, niezależną, która idzie własną drogą i nikomu się nie musi kłaniać. Mimo to ludowcy mają szukać i zapraszać do Koalicji Polskiej kolejne formacje. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here