Hit dla Lublina

Szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały we wtorkowy wieczór, w hali na Globusie, zespół mistrzyń Polski, Vistalu Gdynia, po niezwykle zaciętej, wyrównanej walce

Szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały w szlagierze PGNiG Superligi Kobiet Vistal Gdynia 28:25. W meczu z mistrzyniami Polski pierwsze skrzypce w lubelskim zespole zagrała Małgorzata Rola. Doświadczona skrzydłowa zdobyła aż 10 bramek!

Zespół gości już na początku zasygnalizował lubliniankom, że tanio skóry nie sprzeda. Zaledwie po 4. minutach Vistal prowadził już 3:0!
Sygnał do walki gospodyniom dała Rola. Jej cztery z rzędu trafienia wyprowadziły MKS w 9. minucie na prowadzenie 4:3!
Lublinianki w pierwszej części zdołały odskoczyć Vistalowi co najwyżej na dwa gole (6:4 w 15. minucie i 13:11 tuż przed przerwą), za każdym razem jednak mistrzynie błyskawicznie odrabiały niewielkie straty, doprowadzając do remisu.
Tuz po przerwie, po rzucie przez całe boisko bramkarki Weroniki Kordowieckiej, Vistal ponownie objął prowadzenie (14:13). Na szczęście w lubelskiej bramce znakomicie spisywała się Gabrijela Besen. 22-latka w ciągu 10. minut obroniła pięć strzałów rywalek, a że jej koleżanki w ataku nie zawodziły, w 43. minucie MKS Perła wygrywała już różnicą trzech goli – 20:17!
W ostatnim kwadransie, przy wsparciu żywiołowo dopingujących kibiców, lublinianki nie dały się już dogonić przyjezdnym i odniosły zasłużone zwycięstwo.
Teraz MKS czeka spotkanie w Szczecinie, a potem dwumecz w Challenge Cup z ZRK Kumanovo, 12-13 listopada w hali Globus.

MKS Perła Lublin – Vistal Gdynia

28:25 (13:13)
MKS Perła: Gawlik, Besen, Januchta – Rola 10, Gęga 8, Achruk 4, Repelewska 1, Drabik 3, Niesciaruk, Nocuń 1, Rosiak 1
Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Pękala 1, Kamińska, Stanulewicz 1, Zych 11, Kozłowska 2, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska, Matieli, Szarawaga 2, Kulwińska 2, Uścinowicz 5, Błaszkowska
Kary: MKS Perła – 6 minut (Repelewska, Drabik, Nocuń – po 2), Vistal – 10 minut (Zych – 4, Błaszkowska, Szarawaga, Uścinowicz – po 2).
Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf.
Widzów: 2500.