Idealne miejsce dla ciebie

Jak ma wyglądać „Skwer marzeń” przy ul. Długiej mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się w najbliższy czwartek

Lubelski Ratusz zaprasza mieszkańców Kośminka i Ponikwody na konsultacje wstępnych projektów koncepcyjnych „Skweru Marzeń” i „Gaju nad skarpą”. To projekty, które wybrano do realizacji w ubiegłorocznej edycji Zielonego Budżetu „Miejsce dla Ciebie”.

„Skwer Marzeń” ma powstać przy ul. Długiej 33a na Kośminku jako punkt integracji oraz spotkań mieszkańców najstarszej i najmłodszej części dzielnicy Kośminek. Z kolei „Gaj nad skarpą” zaplanowano na skarpie przy ul. Cyprysowej w dzielnicy Ponikwoda. Ratusz zamówił wstępne projekty koncepcyjne tych miejsc. Teraz chce, by na ich temat wypowiedzieli się mieszkańcy.

– Tradycyjnie zapytamy mieszkańców, jak ich zdaniem powinny wyglądać skwery przy ul. Cyprysowej i Długiej. Chcielibyśmy, by nowe miejsca spełniły wszystkie oczekiwania, były przytulne, mocno zielone i zgodne z aktualnymi trendami w projektowaniu przestrzeni miejskiej – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Podczas konsultacji projektanci zaprezentują wstępne koncepcje opracowane m.in. na podstawie wniosków mieszkańców. Projekt zawierał będzie podstawowe funkcje i elementy wyposażenia, takie jak mała architektura, urządzenia zabawowe, nawierzchnie, alejki, rabaty, roślinność niską i drzewa. Następnie po uwzględnieniu uwag mieszkańców, na drugim etapie konsultacji społecznych planowanych na październik/listopad, odbędzie się publiczne wyłożenie wspólnie wypracowanej wersji końcowej projektów koncepcyjnych.

Konsultacje „Skweru marzeń” odbędą się w ten czwartek, 15 września, o godz. 17.00 w miejscu mającego powstać skweru przy ul. Długiej 33a. Mieszkańcy Ponikwody na temat „Gaju nad skarpą” będą mogli wypowiedzieć się 21 września (środa) o godz. 17.00 na spotkaniu na skarpie pomiędzy ul. T. Strzembosza a ul. Cyprysową 25. W razie deszczu, spotkanie dotyczące „Skweru marzeń” odbędzie się w siedzibie Rady Dzielnicy przy ul. Bukowej 17 A, natomiast w temacie „Gaju nad skarpą” w garażu podziemnym przy ul. Cyprysowej 25. Opr. ZM