III LIGA. Zwycięstwo na otarcie łez

Dla Michała Kobiałki był to ostatni mecz w barwach Chełmianki. Kapitan na zdjęciu z dyrektorem sportowym Wojciechem Wójcikiem

Chełmianka pokonała Wisłokę w Dębicy 2:1 w ostatnim meczu sezonu III ligi. Niestety, w tym samym czasie KSZO zwyciężyło 2:0 Spartę Kazimierza Wielka i to zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego zagra w barażach o II ligę. Mecz z Wisłoką był ostatnim spotkaniem w barwach ChKS kapitana Michała Kobiałki.


WISŁOKA DĘBICA – CHEŁMIANKA CHEŁM 1:2 (1:1)

0:1 – Jabłoński (20), 1:1 – Kulon (42), 1:2 – Krawczun (76).

CHEŁMIANKA: Grzywaczewski – M. Cichocki, Urban (78 Koncewicz-Żyłka), Tomczyk (72 Krawczun), Kuzdra, Kobiałka (61 Mydlarz), Jabłoński (46 Korbecki), Adamski (46 Grączewski), P. Cichocki, Maszkowski, Banaszewski. Trener – Ireneusz Pietrzykowski.

Przed ostatnią kolejką III ligi Chełmianka miała matematyczne szanse na zajęcie 2. miejsca i grę w barażach. Musiała wygrać z Wisłoką i liczyć na to, że KSZO straci u siebie punkty z ostatnią w tabeli Spartą Kazimierza Wielka. Gdy w 20. minucie starcia w Dębicy Maciej Jabłoński silnym strzałem z ostrego kąta z pola karnego zaskoczył bramkarza gospodarzy, to my byliśmy w barażach. Warto dodać, że było to pierwsze trafienie w tym sezonie 19-letniego wychowanka Niedźwiadka Chełm i Jedynki Krasnystaw, który tym razem wyszedł w podstawowej jedenastce. W 42. minucie do naszej siatki trafił jednak Dominik Kulon i zrobiło się 1:1, a taki wynik, nawet przy remisie KSZO ze Spartą, nic naszemu zespołowi nie dawał.

Po zmianie stron podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego wciąż byli lepsi od Wisłoki i stale dążyli do zdobycia drugiej bramki. I mimo że zapewne dotarło do nich, iż w 54. minucie równolegle toczonego spotkania KSZO wyszło na upragnione prowadzenie ze Spartą (po rzucie karnym wykonanym przez Piotra Łazarza), nie załamali się i nadal chcieli po prostu wygrać swój mecz. W 76. minucie dopięli swego, a bramkę z bliska zdobył Hubert Krawczun. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce Damiana Urbana w doliczonym czasie gry. Ostatecznie Chełmianka wygrała 2:1, a KSZO 2:0 i w tabeli nic się nie zmieniło. Bezpośredni awans do II ligi wywalczyła Avia Świdnik. KSZO zagra w barażach, a nam pozostaje liczyć na to, że Chełmianka wywalczy awans do II ligi w sezonie 2026/27. I jak zwykle będziemy trzymać za nasz zespół kciuki. (kg, fot. Facebook Wojciech Wójcik)

Wyniki 34. kolejki:

WISŁOKA DĘBICA – CHEŁMIANKA CHEŁM 1:2 (Dominik Kulon 42 – Maciej Jabłoński 20, Hubert Krawczun 75), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Sparta Kazimierza Wielka 2:0 (Piotr Łazarz 54 karny, Jewhenij Bełycz 90), Czarni Połaniec – Avia Świdnik 2:3 (Adam Kramarz 47, Adrian Skrzyniak 80 – Andrij Remeniuk 15, Dave Djalme Assunção 35, Dawid Łącki 62), Korona II Kielce – Wiślanie Skawina 4:1 (Bartosz Karliński 4, Janusz Nojszewski 35, 56, Kacper Minuczyc 90 – Rostysław Szkitun 25), Naprzód Jędrzejów – Stal Kraśnik 0:3 (Sacha Martinez 21, Władysław Buhaj 25, Malamine Doumbouya 75), Podlasie Biała Podlaska – Wisła II Kraków 2:3 (Piotr Urbański 16, 32 – Karol Tokarczyk 30, 48, Eryk Daczewski 67), Pogoń-Sokół Lubaczów – Star Starachowice 3:1 (Artem Płoszczynśkyj 11, Bartosz Zbroiński 14, Oskar Majda 60 – Arkadiusz Kasia 1), Siarka Tarnobrzeg – Cracovia II 5:6 (Tomasz Matuszewski 2, Paweł Mróz 10, 13, Bruno Wacławek 34, Kacper Marszalik 69 – Mateusz Skoczylas 35, Dawid Polak 38, Jakub Wilczek 44, 59, Kacper Cecuła 81, Wiktor Dej 85), Świdniczanka Świdnik – Sokół Kolbuszowa Dolna 0:1 (Dawid Skupiński 84).

Tabela końcowa

1. Avia 34 77 84-35
2. KSZO 34 74 66-30
3. CHEŁMIANKA 34 72 65-31
4. Korona II 34 58 66-59
5. Star 34 55 51-43
6. Czarni 34 53 59-49
7. Podlasie 34 52 60-48
8. Pogoń-Sokół 34 51 61-45
9. Wiślanie 34 51 52-51
10. Wisła II 34 49 67-58
11. Wisłoka 34 48 37-35
12. Siarka 34 43 59-52
13. Naprzód 34 38 45-55
14. Sokół 34 37 36-54
15. Stal 34 34 42-52
16. Cracovia II 34 33 44-71
17. Świdniczanka 34 19 35-80
18. Sparta 34 13 29-110