IKEA Lublin świętuje swoje pierwsze urodziny!

W najbliższy czwartek, 23 sierpnia, IKEA Lublin będzie obchodziła swoje pierwsze urodziny. Przez rok sklep odwiedziło aż 2 miliony osób. Aby uczcić, to wyjątkowe święto, przez cztery dni, do 26 sierpnia na wszystkich, którzy przyjdą do IKEA, czekają wyjątkowe atrakcje.

Najmłodsi spotkają się m.in. z bohaterami szwedzkich książek: Pippi Langstrumpf i dziećmi z Bullerbyn oraz wezmą udział w kreatywnych warsztatach. Dorośli z kolei mogą liczyć na specjalne zniżki – wszystko w urodzinowej atmosferze.

– Ten rok był dla nas pełen wyzwań, ponieważ wszyscy staraliśmy się, aby IKEA zadomowiła się w Lublinie. Cieszymy się, że mieszkańcy przyjęli nas z entuzjazmem i dobrą energią. Świadczy o tym chociażby tak duża liczba osób, które nas odwiedziły. Mamy nadzieję, że jako nowi sąsiedzi my także daliśmy się poznać z dobrej strony i podzieliliśmy się naszą szwedzką kulturą i zwyczajami. Dziś możemy powiedzieć już, że czujemy się tutaj jak w domu i jest nam tu bardzo dobrze. Dziękujemy, że jesteście z nami – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA Lublin.

Od najbliższego czwartku do niedzieli na terenie IKEA Lublin będą przygotowane specjalne urodzinowe niespodzianki. Pippi Langstrumpf wyczaruje z balonów niezwykłe zwierzęta i przedmioty, a dzieci z Bullerbyn obdarują najmłodszych drobnymi prezentami, które z pewnością przydadzą się na upalne dni. Będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. W Smalandii – miejscu, gdzie maluchy mogą się pobawić, podczas gdy rodzice robią zakupy – będą prowadzone specjalne zabawy w klimacie przyjęcia urodzinowego. W weekend IKEA Lublin ponownie odwiedzą Wikingowie, którzy porozmawiają z mieszkańcami Lublina i sprawdzą, jak przez rok zmienił się sklep IKEA.

Codziennie przewidziane są także kreatywne warsztaty. Będą to między innymi: zajęcia ze scrapbookingu, na których będzie można wyczarować albumy na zdjęcia z segregatorów lub lekcje „zrób to sam”, na których dzieci nauczą się robić makiety miast z kartonowych pudełek. Na tych, którzy lubią rozrywkę wymagająca skupienia, czekają turnieje gier planszowych oraz kurs szwedzkiego dla dzieci i dorosłych. Prawdziwą atrakcją będą także warsztaty, teatralne dla dzieci od lat 6 które poprowadzą aktorzy z Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. W ich trakcie uczestnicy zbudują bajkowy świat Szewczyka Dratewki, używając do tego przedmiotów codziennego użytku i dobrze wszystkim znanych sprzętów kuchennych. Zajęcia na pewno rozbudzą wyobraźnię i nauczą najmłodszych pracy zespołowej.

Dorośli także będą mogli znaleźć coś dla siebie. Z okazji pierwszych urodzin najpopularniejsze produkty z oferty IKEA, będą tańsze nawet do 30%. Rabaty będą dostępne także w Sklepiku Szwedzkim oraz w Restauracji IKEA.

IKEA Lublin w liczbach

Przez rok sklep odwiedziło około 2 mln klientów. 84 139 osób stało się członkami klubu IKEA Family.
Sprzedano m.in. 203 644 talerzy OFTAST, 26 249 stolików LACK oraz 3 117 foteli STRANDMON. Popularnością cieszyły się także produkty w Restauracji IKEA. Przez dwanaście miesięcy kuchnia goście zjedli m.in. 20 926 kilogramów klopsików mięsnych oraz 190 762 hot dogów.