Impreza z przytupem

Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie zaprasza na XIX Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego. Impreza już w sobotę, 8 czerwca we Włodawskim Domu Kultury. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Wręczenie nagród i podsumowanie – ok. godz. 15.

Przegląd dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca ludowego organizowany jest przez MDK we Włodawie nieprzerwanie od roku 1996. Doceniając rangę i znaczenie imprezy, stały patronat nad Przeglądem sprawują: Marszałek Województwa Lubelskiego i Lubelski Kurator Oświaty, Starosta Włodawski i Burmistrz Włodawy.

Celem imprezy jest prezentacja i upowszechnianie dorobku artystycznego zespołów dziecięcych i młodzieżowych, ochrona tradycji regionu, promowanie twórczości muzycznej i tanecznej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami.

Wystąpi 16 grup tańca ludowego z Lubelszczyzny – łącznie ok. 450 tancerzy, muzyków i instruktorów reprezentujących zespoły: Zamojszczyzna, Włodawiacy, Murawina, Murawinka, Drelowiacy, Tanew, Mały Głusk, Łuszczowiacy, Zwierzyniacy, Bogutki, Podlasiacy i Powiśle. (fot. archiwum – Przegląd w 2018 r.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here