Jadą do jednego, znajdują wiele

Do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, przez system Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, płynie coraz więcej zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów.

– Najczęściej zgłaszane wykroczenia to niestosowanie się do znaków drogowych, parkowanie w rejonie przejścia dla pieszych, zastawianie wjazdów czy parkowanie pojazdów na chodnikach – wylicza Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – Takie zachowanie może skończyć się dla kierowców wysokim mandatem karnym jak również nałożeniem punktów karnych.

Informacje o takich nieprawidłowościach coraz częściej wpływają do nas za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na jednym zgłoszonym zagrożeniu policjanci ujawniają nawet do kilkunastu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. W chwili obecnej najwięcej zgłoszeń dotyczy miasta Włodawa. Wobec sprawców wdrażane są czynności wyjaśniające i postępowania mandatowe – dodaje pani rzecznik.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to miejsce, gdzie obywatele mogą zgłaszać niepokojące sytuacje. Wachlarz zgłoszeń jest bardzo szeroki. Zgłaszający w chwili obecnej może wybrać jedno z dostępnych 24 zagrożeń. (b)