Jak piąte koło u wozu…

Miała być w 2018 roku, potem w 2020 roku, ale mieszkańcy jej się nie doczekali. Chodzi o kontynuację budowy ul. Krańcowej, której w bieżącym roku na pewno nie będzie. Okazuje się, że wykonany przed kilkoma laty projekt i uzyskane pozwolenie na budowę straciły ważność…

Mieszkańcy ul. Krańcowej od kilkunastu lat proszą władze miasta o budowę drogi, chodników, oświetlenia i podziemnej infrastruktury, czyli kanalizacji wodociągowej oraz sanitarnej. W ubiegłej kadencji miasto wybudowało „deszczówkę” i zrealizowało pierwszy etap inwestycji. Drugi był zaplanowany na 2018 rok, jednak w budżecie zabrakło pieniędzy, bo firmy zajmujące się budownictwem drogowym żądały znacznie wyższych pieniędzy za wykonanie, niż przewidzieli to urzędnicy. Ponadto Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej miało wykonać wodociąg i kanalizację, ale cała inwestycja, szacowana między 2 a 3 mln zł, przekraczała możliwości finansowe spółki.

Kontynuacja budowy ulicy Krańcowej znalazła się też w ubiegłorocznym budżecie, jednak do realizacji inwestycji ostatecznie nie doszło. W bieżącym budżecie Krańcowej już nie zapisano, bo jak się okazało, opracowany przed kilkoma laty projekt techniczny oraz uzyskane pozwolenie na budowę w minionym roku straciły ważność. Uwagę na to zwrócił jeden z mieszkańców.

– Można powiedzieć, że wszystko zaczyna się od nowa. Znów musimy czekać na dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę i może dopiero prace budowlane, choć mało kto z nas wierzy, że budowa ulicy Krańcowej zostanie dokończona w najbliższych dwóch, czy trzech latach – mówi nasz czytelnik. – O drogę z prawdziwego zdarzenia walczymy od kilkunastu lat i bezskutecznie. Wykonanie niespełna 200 metrów asfaltu nie załatwia sprawy. Odnoszę wrażenie, że ulica Krańcowa przez rządzących miastem, zarówno w ubiegłych latach, jak i obecnie, jest niechciana i traktowana jak piąte koło u wozu. Może przez to, że znajduje się na uboczu, a nie w centrum i wykonaną inwestycję niewielu zobaczy.

Biuro Prasowe Prezydenta Chełma przyznaje, że budowa ulicy Krańcowej nie została ujęta w projekcie budżetu na 2021 rok. – Niewykluczone jednak, że w tym roku zostanie opracowana dokumentacja projektowa, której powstanie jest niezbędne przy planowanej budowie drogi oraz ewentualnej aplikacji o zewnętrzne fundusze na realizację przedsięwzięcia, w którym zawierać będą się również prace podziemne – twierdzą urzędnicy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here