Jak urządzić łazienkę 2 m2 z prysznicem?

Czy możesz sobie wyobrazić łazienkę, mającą tylko 2 m2? A może to właśnie Twoja łazienka cechuje się minimalistycznym metrażem i nie wiesz, jak ją zaaranżować, aby była funkcjonalna i pomieściła wszystkie niezbędne sprzęty oraz urządzenia sanitarne? Przede wszystkim w takiej łazience nie najlepiej sprawdzi się wanna, zajmująca większość dostępnej powierzchni. Dlatego koncentrujemy się na łazience z prysznicem, która stwarza więcej możliwości aranżacji. Okazuje się, że nawet na 2 m2 można stworzyć w pełni funkcjonalną i modnie urządzoną łazienkę.

W wersji mini

Łazienka o metrażu 2 m2 nie jest najlepszym miejscem na duży brodzik z kabiną prysznicową oraz szeroką umywalkę, pod którą znajdzie się równie szeroka szafka. Raczej rezygnujemy też z kompaktowych WC, zamieniając je na alternatywne, zajmujące zdecydowanie mniej miejsca WC podtynkowe. W ofertach jest coraz więcej modeli ceramiki o ergonomicznych kształtach i mniejszych rozmiarach. Przykładem może być umywalka nablatowa w kwadratowym kształcie o długości boku 35 cm. Montujemy ją na blacie, pod którym znajdują się praktyczne szafki na akcesoria łazienkowe. Podobnie jest w przypadku brodzika, który może mieć szerokość 80 cm. Szukaj zatem ceramiki w mniejszych rozmiarach, a także o zaokrąglonych krawędziach, które dodatkowo nadadzą lekkości całej aranżacji.

Prysznic walk-in

W łazience o powierzchni 2 m2 nie ma miejsca nawet na najmniejsze różnice w wysokości podłogi. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z tradycyjnego brodzika i zdecydowanie się przy tym na prysznic typu walk-in. Brodzik wykładamy kafelkami i montujemy odpływ liniowy. Wybieramy transparentną szybę, która chroni przed wydostawaniem się wody poza obszar prysznica i jednocześnie oddziela go od strefy np. z umywalką czy też muszlą WC. Podział przestrzeni na strefy sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe i bardziej przestronne.

Ściana w zabudowie

Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń na ścianie, niezależnie od tego, na jakiej wysokości się ona znajduje. Nad podwieszaną muszlą WC, możesz wykonać płytkie zamykane szafki, np. na środki czystości. W małej wnęce, która wydaje się być niepraktyczną i niepotrzebną, umieść półki, na których poukładasz ręczniki. Wykonaj zabudowę na całej wysokości ściany, w której zmieścisz nie tylko akcesoria łazienkowe, ale nawet pralkę czy kosz na bieliznę.

Optycznie większe

Niemożliwe jest rozciągnięcie pomieszczenia, ale można sprawić, że będzie wyglądało na większe. Sprzyjają temu jasne barwy, jak biel, odcienie beżu, ale też delikatne szarości oraz pastele. Na ścianach dobrze sprawdzą się zarówno białe płytki z połyskiem, jak też imitujące kamień. Ciekawy efekt uzyskasz, decydując się na płytki z trójwymiarowym wzorem, którymi możesz pokryć ścianę pod prysznicem, jeszcze wyraźniej oddzielając strefę mokrą od suchej. Fronty szafek niech będą w wersji z połyskiem, a na ścianach, gdzie jest to możliwe, pojawią się lustra.

W małej łazience trzeba postawić na elementy w równie małych rozmiarach, co nie oznacza, że będą to sprzęty mało funkcjonalne, a wnętrze o ograniczonej swobodzie ruchy. Jasne barwy w połączeniu z połyskującymi powierzchniami i zabudową ścian z przeznaczeniem do przechowywania to sposób na przytulną i wygodną łazienkę.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here