Jakub Karolak zagra w zespole mistrza Polski!

Jakub Karolak w nadchodzącym sezonie Energa Basket Ligi będzie zawodnikiem Anwilu Włocławek.

25-letni lublinianin, który ostatni sezon spędził w warszawskiej Legii, podpisał z zespołem mistrzów Polski dwuletni kontrakt z możliwością rozwiązania umowy po roku.

Karolak ma za sobą świetny sezon w Legii, gdzie zdobywał średnio 14,9 punktu, 4,2 zbiórki i 1,4 asysty w 31 rozegranych spotkaniach. Świetnie radził sobie w ćwierćfinale play-off przeciwko Arce Gdynia – w dwóch meczach rzucał ponad 30 punktów (dokładnie 32 i 31)!

– Anwil znany jest z tego, że ciągle zmienia obronę, raz gra strefą, potem obroną match up, nagle przechodzi na krycie każdy swego. Teraz więc czas sprawdzić się po tej drugiej stronie. Przyznam – gdy dowiedziałem się o zainteresowaniu ze strony Anwilu, nie wahałem się ani chwili. Gdy mistrz dzwoni, po prostu wykorzystujesz taką szansę – mówi Jakub Karolak.

Lublinian jest pierwszym nowym graczem Anwilu, zatrudnionym kilka dni po – dość niespodziewanym – rozstaniu z Kamilem Łączyńskim. Doświadczony już, choć wciąż rozwijający się, strzelec będzie jednym z głównych elementów polskiej rotacji mistrza Polski.