Jechały rowerem po przejściu

Skręcając w prawo, uderzył w dwie nastolatki na rowerach, które przejeżdżały przez przejście dla pieszych. Dziewczyny trafiły do szpitala, a sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem (18 lipca) w centrum miasta. Jak ustalili wstępnie skierowani na miejsce policjanci, skręcający w prawo z ul. Lutosławskiego w al. Armii Krajowej kierowca VW Polo (84-letni chełmianin) zderzył się z dwiema rowerzystkami (14 i 15 lat), które w tym czasie przejeżdżały przez przejście dla pieszych.

– Nastolatki karetką pogotowia zostały przewiezione do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej zostały wypisane. Kierujący samochodem był trzeźwy – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze: – Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest do przestrzegania przepisów, zachowania czujności oraz skupienia uwagi na tym, co dzieje się dookoła.

Kierujący pojazdami mechanicznymi, dojeżdżając do przejścia dla pieszych czy też przejazdu dla rowerów, powinni zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy nie znajdują się tam niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Takie same zasady obowiązują też rowerzystów i pieszych, którzy nie powinni wjeżdżać lub wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Chwila nieuwagi na drodze może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje – tłumaczy rzecznik komendy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here