Jeden rowerem, drugi samochodem

Pijani użytkownicy dróg to realne zagrożenie bezpieczeństwa. Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali dwóch takich delikwentów. Obu grożą surowe konsekwencje karne.

W czwartek (30 stycznia) włodawscy policjanci patrolowali drogi powiatu w ramach codziennych obowiązków. – W miejscowości Hańsk Pierwszy zatrzymano 42-latka kierującego mazdą, u którego urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało ponad promil – mówi Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – Kierującemu zatrzymano uprawnienia.

Mundurowym powiedział, że musiał jakoś wrócić do domu, a taki sposób transportu wydał mu się najbardziej odpowiedni. Z kolei funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Urszulinie nad Jeziorem Grabniak zatrzymali 57-latka, który kierował rowerem pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila w organizmie. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5000 złotych. Natomiast zatrzymanym rowerzystom grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 3 lat. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here