Jeden wakat zapełniony

W drugim naborze ogłoszonym w gminie Leśniowice udało się wybrać specjalistę, który zajmie się m.in. gminnymi inwestycjami, czyli kluczową kwestią dla samorządu. Wciąż nie ma zastępcy wójta.

W wakacje w gminie Leśniowice ogłosili nabór na wolne stanowisko w Referacie Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, którego kierownik – Mirosław Kusik – odszedł na emeryturę.

Poszukiwano urzędnika ds. budownictwa i inwestycji, który zajmie się prowadzeniem spraw związanych z planowaniem, przygotowaniem, realizacją oraz rozliczaniem zadań inwestycyjnych i remontowych przy współudziale inspektora nadzoru. W pierwszym konkursie spróbował swoich sił jeden kandydat, ale nie spełniał wymogów. Ogłoszono drugi nabór. Kandydatów było dwóch.

Komisja konkursowa zdecydowała o wyborze Leszka Guza, uzasadniając, że spełniał on wymagania formalne, miał odpowiednie doświadczenie zawodowe, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się wiedzą gwarantującą prawidłowe wykonywanie obowiązków.

W ten sposób jeden wakat w gminie został obsadzony. Ale Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, wciąż rozgląda się za zastępcą. Przyznaje, że osoba na tym stanowisku jest potrzebna. (mo)