Jeden wakat zapełniony

W drugim naborze ogłoszonym w gminie Leśniowice udało się wybrać specjalistę, który zajmie się m.in. gminnymi inwestycjami, czyli kluczową kwestią dla samorządu. Wciąż nie ma zastępcy wójta.

W wakacje w gminie Leśniowice ogłosili nabór na wolne stanowisko w Referacie Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, którego kierownik – Mirosław Kusik – odszedł na emeryturę.

Poszukiwano urzędnika ds. budownictwa i inwestycji, który zajmie się prowadzeniem spraw związanych z planowaniem, przygotowaniem, realizacją oraz rozliczaniem zadań inwestycyjnych i remontowych przy współudziale inspektora nadzoru. W pierwszym konkursie spróbował swoich sił jeden kandydat, ale nie spełniał wymogów. Ogłoszono drugi nabór. Kandydatów było dwóch.

Komisja konkursowa zdecydowała o wyborze Leszka Guza, uzasadniając, że spełniał on wymagania formalne, miał odpowiednie doświadczenie zawodowe, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się wiedzą gwarantującą prawidłowe wykonywanie obowiązków.

W ten sposób jeden wakat w gminie został obsadzony. Ale Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, wciąż rozgląda się za zastępcą. Przyznaje, że osoba na tym stanowisku jest potrzebna. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here