Jedni dbają, drudzy niszczą

Dbają o to boisko jak o własne. Niestety, nie wszyscy potrafią uszanować ich pracę, wysiłek i poniesione nakłady finansowe. Przedstawiciele Akademii Futbolu Chełm po raz kolejny zwracają się z apelem do mieszkańców osiedla Słoneczne oraz użytkowników tamtejszego boiska.

– Dzięki uprzejmości rodziców naszych zawodników, sponsorów, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie oraz naszym staraniom od półtora roku na boisko osiedlowe wróciło życie. Jest pielęgnowane, podlewane i są na nim prowadzone zabiegi, aby dla wszystkich było ono wartością dodaną. Dokupiliśmy dodatkowe oświetlenie, a firma R-Steel zrobiła trybuny, dzięki którym jest gdzie usiąść. Dokupujemy sprzęt sportowy, aby dzieci miały jak najlepsze warunki do uprawiania sportu – mówią przedstawiciele Akademii Futbolu Chełm.

Niestety, nie wszyscy potrafią docenić to zaangażowanie. Problemem pozostaje niewłaściwe korzystanie z obiektu oraz jego dewastacja.

– Wciąż widzimy osoby spacerujące z psami przez środek boiska. Co kilka dni musimy zasypywać duże doły, które zwierzęta wykopują – informują przedstawiciele akademii.

Zwracają też uwagę na inne zniszczenia: dzieci używają bramek jak zjeżdżalni, niszcząc siatki i konstrukcje, murawa jest rozjeżdżana przez rowery i hulajnogi, a trybuny dewastowane. Ostatnio wyrwano cztery z 24 siedzisk.

– Mówimy temu stanowcze dość! Nikt nie zamyka obiektu, nie stara się ograniczać jego użytkowania. Wszystko robimy również dla dobra mieszkańców osiedla i dzieci, które mogą korzystać z boiska. Nie możemy jednak ciągle tolerować niszczenia naszej pracy. Bardzo prosimy, aby nie jeździć po boisku rowerem i nie wyprowadzać tu psów. Przecież obok są przeznaczone do tego tereny – podkreślają.

Teren boiska jest monitorowany, a osoby dopuszczające się aktów wandalizmu – jak zapowiadają przedstawiciele Akademii – będą zgłaszane odpowiednim służbom.

– To nie kwestia złośliwości, lecz odpowiedzialności. Nie stać nas na ciągłe naprawianie szkód – zaznaczają, prosząc mieszkańców o zrozumienie i wsparcie w dbaniu o wspólną przestrzeń. (w)