Jesienny Przegląd u Seniorów

Podziękowania dla Bogdana Depty za 20 lat współpracy z seniorami

(30 października) W Chełmskim Domu Kultury przeprowadzono międzypowiatowe eliminacje XX Wojewódzkiego Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

Organizatorzy przeglądu to: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Polski Związek Emerytów i Rencistów oraz Chełmski Dom Kultury. Patronat honorowy sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W eliminacjach na scenie ChDK zaprezentowało się 39 podmiotów artystycznych w kategoriach: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, duety, soliści, recytatorzy oraz prezentacje własnych tekstów. Publiczność i wykonawców przywitała dyrektor ChDK-u Małgorzata Paździor-Król, podkreślając znaczenie aktywności osób starszych.

Jubileusz XX-lecia Przeglądu zbiegł się z innym miłym wydarzeniem – XX-leciem pracy twórczej i współpracy z seniorami Bogdana Depty, instruktora muzycznego, pracownika ChDK-u. Pan Bogdan od lat wspiera zwłaszcza artystyczne przedsięwzięcia Klubu Seniora „Mimoza”, który od ponad ćwierćwiecza funkcjonuje przy ChDk-u. Zespół Wokalny „Mimoza”, którym kieruje B. Depta, ma na swoim koncie liczne sukcesy sceniczne w skali regionu i kraju. Tym razem również są powody do satysfakcji, ponieważ Zespół „Mimoza” został nominowany do finału Przeglądu w kategorii zespól wokalny, zaś członek zespołu Lucjan Nadzieja został nominowany do finału w kategorii solista.

Ponadto z terenu powiatu chełmskiego nominowani do finału zostali: Kapela Sawińska z Sawina, Zespół Wokalny „Rosa” z Kamienia, Zespół „Wrzos” z Sawina, Zespół Śpiewaczy „Radość” z Liszna, Zespół Śpiewaczy „Seniorki” z Wólki Kańskiej, Bogusław Janicki z Siedliszcza oraz Maria Kociuba z Pawłowa.

Finał przeglądu odbędzie się 23 listopada w Lublinie, a o nagrody ubiegać się będzie 44 wykonawców. (sen)