Jest dyrektor Nowin

Aneta Lipiec została dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Nowinach. To powinno zakończyć spekulacje i niedomówienia, kto rządzi w placówce.

Powiat chełmski zorganizował konkurs i wyłonił dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nowinach. Jedyną kandydatką była Aneta Lipiec, która pełniła obowiązki szefa DPS po tym jak z placówką rozstał się Marcin Kopciewicz. Już wcześniej jednak „zawiadowała” placówką podczas nieobecności dyrektora. I to ona wydawała się naturalną następczynią Kopciewicza. Ponieważ przez ostatnie miesiące A. Lipiec pełniła jedynie obowiązki szefa DPS niektórzy sugerowali, że rządy sprawuje tak naprawdę starosta za sprawą swojej bratanicy, która przez chwilę była zastępcą dyrektora. Niedawno wygrała jednak konkurs na stanowisko starszego specjalisty, który ma zajmować się m.in. zamówieniami publicznymi. A Aneta Lipiec została formalnie dyrektorem, co powinno w końcu uciąć niedomówienia i spekulacje, kto rządzi w DPS.

– Pani Aneta Lipiec spełnia wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze. Posiada odpowiednie wykształcenie oraz wymagany staż pracy w tym doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym w placówce pomocy społecznej. W wyniku przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej Pani Aneta Lipiec wykazała się znajomością zagadnień z zakresu funkcjonowania pomocy społecznej, zasad finansowania samorządu terytorialnego oraz przepisów z zakresu finansów publicznych, znajomością przepisów ustawy o pomocy społecznej, ustawy o samorządzie powiatowym, o pracownikach samorządowych i Kodeksu pracy, znajomością przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego i umiejętnością zarządzania zasobami ludzkimi – takie uzasadnienie wyboru kandydatki na dyrektora podała komisji konkursowa. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here