Jubileusz Chadek Gospel Choir

Chełmski Dom Kultury zaprasza 27 października br. o godz. 19.00 na koncert z Chadek Gospel Choir Acoustic & Live – koncert z okazji jubileuszu 10-lecia zespołu.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach Chadeku i Kina Zorza. Ilość miejsc ograniczona do 126 miejsc. Chadek Gospel Choir na trwale wpisał się w artystyczny krajobraz Chełma. W tym roku świętuje swój jubileusz dziesięciolecia istnienia. Z tej okazji podczas koncertu jubileuszowego zaśpiewa w akustycznych wersjach piosenki i pieśni najważniejsze w jego historii. Chór pod kierownictwem Grzegorza Głucha zaśpiewa w czasie tego wyjątkowego spotkania najpiękniejsze hymny, pieśni chwały zarówno po polsku i angielsku.

Zmiany w organizacji widowni Chełmskiego Domu Kultury i Kina „Zorza”

W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa do 1/4 ograniczona jest liczba uczestników wydarzeń w sali widowiskowej w ChDK, co oznacza, że może w niej przebywać do 126 widzów. Zmniejszono też liczbę widzów na seansach w kinie Zorza – do 46 osób. Obowiązek noszenia maseczek oraz dezynfekcji dłoni pozostaje bez zmian. Podczas spektakli i koncertów nie będą obowiązywały miejsca wskazane na biletach. Organizatorzy proszą o zajmowanie miejsc zgodnie z kolejnością wchodzenia na salę, z zachowaniem przewidzianej nowymi przepisami odległości, czyli co czwarte miejsce.

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza”

26 październik, poniedziałek
13.00 – Waleczne rybki, Zorza
15.00 – Pinokio, Zorza
18.00 – Pinokio, Zorza
20.45 – Banksterzy, Zorza

27 października, wtorek
13.00 – Waleczne rybki, Zorza
15.00 – Pinokio, Zorza
18.00 – Pinokio, Zorza
20.45 – Banksterzy, Zorza

28 października, środa
13.00 Waleczne rybki Zorza
15:00 – Pinokio, Zorza
18.00 – Pinokio, Zorza
20.45 – Banksterzy, Zorza

29 października, czwartek
13.00 – Waleczne rybki, Zorza
15.00 – Pinokio, Zorza
18.00 Pinokio, Zorza
20.45 Banksterzy, Zorza

30 października, piątek
14.00 – Waleczne rybki, Zorza
16.00 – Tarapaty 2, Zorza
18.00 – Jak najdalej stąd, Zorza
20.15 – Niedosyt, Zorza

31 października, sobota
14.00 – Waleczne rybki, Zorza
16.00 – Tarapaty 2, Zorza
18.00 – Jak najdalej stąd, Zorza
20.15 – Niedosyt, Zorza

1 listopada, niedziela
KINO NIECZYNNE

Wystawa z Matką Bożą Chełmską

Do końca listopada br. w salach Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza przy ul. Lubelskiej 55 w Chełmie oglądać można wystawę pt. „Matka Boska Chełmska. Ikonografia”. Eksponowanych jest ponad 30 kopii ikony Matki Bożej Chełmskiej. Są to przedstawienia malarskie, odbitki graficzne i przedstawienia haftowane na sztandarach. Wystawę przygotowano z okazji Jubileuszu 255. rocznicy koronacji Cudownej Chełmskiej Ikony. Po raz pierwszy udało się zgromadzić w jednym miejscu tak dużą liczbę kopii ikony Matki Bożej Chełmskiej. Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodził się, aby na wystawę trafiły przedstawienia malarskie Matki Bożej Chełmskiej z kościołów rzymskokatolickich w Czułczycach, Klesztowie, Kosyniu, Żulinie; cerkwi prawosławnych w Bończy, Chełmie, Horostycie, Włodawie oraz ze zbiorów Parafii rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Chełmie. Uzupełnieniem wystawy będzie obszerna publikacja książkowa.

Zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej i Pasji

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie i Stowarzyszenie Twórcze „Pasja” zapraszają na pierwszą indywidualną wystawę malarstwa Małgorzaty Łepik-Szostak pt. „Pryzmaty”. Małgorzata Łepik-Szostak jest chełmianką, absolwentką Wydziałów Ekonomicznych UMCS w Lublinie i Politechniki Radomskiej. W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Artystycznym UMCS. Od trzech lat należy do Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”. Dotychczas prezentowała swoje prace na kilku wystawach zbiorowych tego Stowarzyszenia.

Jej obrazy, często abstrakcyjne, tworzone są w technice olejnej i akrylowej, częściej sięga po szpachelki niż pędzel. Ekspozycję można oglądać do 20 listopada br. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie, ul. H. Wieniawskiego 15 w godzinach pracy placówki. Podczas zwiedzania obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Pokaz filmu Mr. Gaga

Chełmski Dom Kultury zaprasza 28 października o godz. 18.00 na projekcję filmu „Mr. Gaga”. Pokaz filmu „Mr Gaga” odbywa się w ramach programu „Przestrzenie Sztuki” we współpracy Centrum Kultury w Lublinie oraz Chełmskiego Domu Kultury. Przed projekcją filmu odbędzie się prelekcja przygotowana przez Konrada Kurowskiego, jednego z współorganizatorów programu „Przestrzenie Sztuki”. „Mr. Gaga” to film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami. Wstęp na projekcję wolny, ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasach ChDK i kina Zorza.

Spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej

Chełmski Dom Kultury zaprasza 31 października br. na spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej pt. „Wszystko w rodzinie”. Wszystkich tych, którzy kupili bilety na 30 października (tego dnia również planowany był pierwotnie spektakl) ChDK zachęca do przebukowania ich na 31 października. Sytuacja spowodowana jest zmianami dotyczącymi dopuszczalnej liczby widzów podczas wydarzeń kulturalnych. Kiedy rozpoczynano sprzedaż biletów w sali mogły przebywać 252 osoby (50 proc. całkowitej liczby miejsc). Aktualnie, ze względu na obostrzenia związane z wprowadzeniem tzw. „czerwonej strefy”, dopuszczalna liczba widzów to jedynie 126 osób (25 proc. normalnej liczby miejsc). „Wszystko w rodzinie” to znana sztuka Ray’a Cooneya, w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak i reżyserii Marcina Wąsowskiego. Jest to szpitalna farsa o poszukiwaniu ojca i więzach krwi, które okazują się silniejsze od dbałości o wizerunek publiczny. Pogoń i ucieczka, parada przebierańców, trzy śledztwa w ciągu jednego dnia, absurdalne pomieszanie tożsamości i feeria wariackich gagów. Domniemane ojcostwo nie zostaje do końca wyjaśnione, lecz wszystko kończy się dobrze. Obsada: Przemysław Gąsiorowicz, Mirosław Majewski, Sławoj Czarnota, Barbara Szarwiło, Magda Pick, Michał Łysiak, Zbigniew Moskal, Bogumiła Ryszkiewicz, Elżbieta Rybak, Marcin Słupczyński, Andrzej Kuczura, Marta Adamiec. Bilety w cenie 30 zł. Osoby posiadające bilety na spektakle, które zostały odwołane z powodu pandemii mają możliwość zwrotu biletu lub przebukowania go na aktualne terminy spektaklu. Zwroty i przebukowania można zrealizować w kasie CKF Zorza lub w kasie Chełmskiego Domu Kultury. (opr. mo)

Koncert „Niepodległa”

Chełmski Dom Kultury zaprasza 11 listopada o godz. 16.00 oraz 19.00 na koncert „Niepodległa”. W programie znajdą się zarówno tradycyjne pieśni patriotyczne, jak i utwory współczesne. Na scenie wystąpią zespoły artystyczne ChDK oraz zaproszeni goście. Dochód z koncertu zostanie przekazany na cele charytatywne, na wsparcie dla weteranów. Bilety/cegiełki w cenie 20 zł do nabycia w ChDK i CKF Zorza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here