Już nie trzeba patrzeć pod nogi

Wyremontowany chodnik przy ul. Wileńskiej

Miasto zakończyło remonty połamanych i pozapadanych chodników wzdłuż ul. Wileńskiej oraz ul. Lubartowskiej. W pierwszym przypadku roboty objęły odcinek po wschodniej stronie jezdni od ul. Głębokiej do ul. Grażyny, natomiast przy ul. Lubartowskiej wymieniono nawierzchnię po obu stronach drogi między skrzyżowaniami z al. Solidarności i ul. Probostwo.

– Na ul. Wileńskiej wymieniliśmy chodnik o powierzchni ok. 716 m2. Zastosowano wygodną dla pieszych kostkę bezfazową i specjalne płytki z wypustkami dla niewidomych wzdłuż krawędzi drogi – mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Roboty warte blisko 117 tys. zł wykonała firma Art-Bruk Monika Chołody z Miłocina. Niestety, na ten moment w planach miasta nie znajduje się remont dalszego odcinka chodnika od ul. Grażyny w kierunku południowym.

Przed czasem udało się za to drogowcom z firmy PPHU ANBUD Rafał Król dokończyć prowadzoną etapami od ubiegłego roku modernizację chodników przy ul. Lubartowskiej. W roku obecnym prace objęły odcinek na wysokości sklepu LSS Społem „Bazar”. – Łącznie wymieniono stare płytki chodnikowe na kostkę brukową na obszarze ok. 660 m2, a koszt zadania wyniósł 145 tys. zł – informuje Justyna Góźdź.

Dzięki interwencji „Nowego Tygodnia” dodatkowo ułożono pasy ostrzegawcze z żółtych płytek z wypustkami na krawędziach chodnika przy wlotach ulic: Probostwo i Nowy Plac Targowy. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here