Kamilka potrzebuje Twojej pomocy

Ma dopiero 14 miesięcy. Mimo tak młodego wieku, ta mała, urocza dziewczynka już musi walczyć z groźnym przeciwnikiem – złośliwym nowotworem nerki. Kamilka potrzebuje wsparcia, a pomóc możesz właśnie Ty!

Patrząc na tą uśmiechniętą dziewczynkę, trudno uwierzyć, że jest poważnie chora. Jeszcze niedawno wszystko było w porządku – Kamilka rosła, przybierała na wadze, była normalnym i pogodnym dzieckiem. Do momentu, aż skończyła roczek.
Choroba rozwijała się w ukryciu, bez żadnych niepokojących objawów. Dopiero przypadkowo zrobione badanie USG wykazało obecność guza w obrębie lewej nerki. Z tą druzgocącą informacją dziewczynka trafiła na oddział onkologiczny. Nadzieja na to, że zaszła pomyłka, szybko zgasła w sercach rodziców dziecka. Lekarze nie tylko potwierdzili lokalizację nowotworu w nerce lewej, ale też stwierdzili obecność guza w prawej. Diagnoza: obustronny guz Wilmsa (złośliwy obustronny nowotwór nerki w piątym, najwyższym, stopniu zaawansowania klinicznego). Dla rodziców Kamilki to był szok. Później przyszedł paniczny strach o przyszłość ich małej córeczki.
Kamilka przeszła już zabieg założenia portu do żyły centralnej oraz cykl chemioterapii przedoperacyjnej. Teraz czeka ją jeszcze operacja i ponowna chemioterapia. Rodzice dziewczynki codziennie toczą batalię o życie i zdrowie ich ukochanej córeczki. Przez nowotwór i chemioterapię 14-miesięczna dziewczynka ma obniżone napięcie mięśniowe – nie potrafi jeszcze chodzić i koniecznie potrzebuje wzmożonej opieki rehabilitanta. Do tego dochodzą wydatki związane z pobytami rodziny w szpitalu, suplementami diety i płatnymi antybiotykami. Łączne koszty związane z leczeniem dziecka są ogromne.
– Nigdy nie pomyślelibyśmy, że będziemy zmagać się z takim problemem. Wierzymy, że uda się naszej córeczce wygrać z chorobą. Zrobimy wszystko, by tak się stało, dlatego też prosimy o wsparcie w walce o jej zdrowie i życie – apelują rodzice małej Kamilki.
Wnieść światło do życia dziewczynki możesz właśnie Ty. Wystarczy, że wpiszesz w swoim rocznym zeznaniu podatkowym: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie, ul. Chodźki 5/22, 20-093 Lublin, KRS: 0000 199 199, Cel szczegółowy: Kamila Głębicka.
Pomóc możesz również w inny sposób. Wszelkie, nawet symboliczne, wpłaty, dzięki którym dziewczynka będzie mogła w dalszym ciągu korzystać z opieki rehabilitanta i przyjmować leki, należy kierować na adres: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie, ul. Chodźki 5/22, 20-093 Lublin, ING Bank Odział w Lublinie, nr konta 73 1050 1953 1000 0022 7177 0576. Koniecznie z tytułem przelewu: Dla Kamili Głębickiej.
Pamiętaj, uśmiech dziecka zależy właśnie od Ciebie! (pc)