Kanku w Biegu Kwitnącej Wiśni

Już po raz siódmy karatecy z Klubu Karate Kyokusin Kanku w Chełmie wzięli udział w Biegu Kwitnącej Wiśni organizowanym przez Okręgowy Związek Karate Kyokushin w Lublinie.

Jak co roku nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbył się Bieg Kwitnącej Wiśni. Dorośli i wytypowani przez trenerów młodzicy i juniorzy młodsi biegli na dystansie 12,6 km. W tej kategorii wiekowej bardo dobry wynik osiągnęła Karolina Sachadel z chełmskiego Kanku, która wśród kobiet uplasowała się na trzecim miejscu. Dystans dookoła Zalewu pokonali też Natalia Szopa, Julia Pietraszek, a także trenerzy Kanku: sensei Krzysztof Kozioł i sensei Waldemar Kozioł.

W kat. dzieci najlepsze wyniki osiągnęli: dziewczęta rocznik 2012 – 1. Karolina Rozmus, dziewczęta 2010-2011 – 1. Estera Szopa, 2. Lena Bielska, 4. Kamila Dyczko. Bardzo dobrze pobiegli również chłopcy w kat. 2010-2011. Alan Komasara zajął trzecie miejsc, a Jakub Rozmus czwarte. W kategorii 2006-2007 Tomasz Dyczko był trzeci. – Był to kolejny bardzo dobry start naszych karateków, którzy udowodnili, że również w konkurencjach biegowych potrafią zdobywać medale – mówi W. Kozioł. W biegu udział wzięło ponad 100 osób. Opiekunem Kanku była senpai Anna Bielecka. (kg)