Karambol we mgle

fot. OSP Stary Brus

Aż siedem pojazdów wzięło udział w piątkowym (17 stycznia) karambolu, do którego doszło na drodze krajowej w Kołaczach (gm. Stary Brus). Choć wyglądało bardzo groźnie, w kolizji nikt nie ucierpiał. Przyczyną była śliska nawierzchnia, gęsta mgła oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W piątkowy poranek dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kołacze na drodze krajowej nr 82. – Na łuku jezdni, na śliskiej nawierzchni i w dużej mgle doszło do zderzenia łącznie siedmiu pojazdów, których kierujący stracili nad nimi panowanie – wyjaśnia Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem w warunkach zimowych wymaga szczególnej ostrożności i umiejętności, a zachowanie pojazdu na śliskiej nawierzchni jest zupełnie inne niż w dobrych warunkach drogowych. Pamiętajmy również, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji.

Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników, a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here