Karatecy z gradem medali

Kolejny bardzo udany występ zanotowali zawodnicy Chełmskiego Stowarzyszenia Karate Kyokushin „Satori”. W IV turnieju o puchar wójta Kąkolewnica, w którym udział wzięło 253 karateków z 15 polskich klubów, z m.in: Białegostoku, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Zambrowa, Krosna, Łukowa, Świdnika, zawodnicy „Satori” zdobyli aż 24 medale.

W konkurencji kata drugie miejsce zajęła Patrycja Mielniczuk, a trzecie pozycje przypadły w udziale Aleksandrze Jaszczuk i Wiktorii Soji. W kumite złoty medal wywalczył Mateusz Hurko. Srebrne krążki zdobyli: Zuzanna Jaszczuk, Julia Nowak, Wiktoria Soja, Patrycja Mielniczuk, Julia Broniecka, Brajan Saja, Fabian Nafalski, Michał Mękal, Tycjan Bielak.

Z kolei na najniższym stopniu podium z brązowymi medalami stanęli: Karolina Błaszczuk, Kamila Mazurek, Dagmara Kozak, Aleksandra Jaszczuk, Natalia Błaszczuk, Milena Giergisiewicz, Jakub Gruszecki, Jakub Grzegorzewski, Dawid Wurszt, Miłosz Lalak, Bartosz Pachuta. – Po raz kolejny moi podopieczni z sekcji w Chełmie i Żółtańcach oraz senpai Wojciecha Kłodnickiego pokazali się z jak najlepszej strony. Z turnieju na turniej starają się być coraz lepsi – powiedział sensei Bartłomiej Zakrzewski 2 dan, trener karateków „Satori”.

* * *

W Kąkolewnicy startowali też karatecy z innego chełmskiego klubu, Kanku. W kumite zdobyli 7 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Na najwyższym stopniu podium ze złotymi medali stanęli: Alan Komasara, Estera Szopa i Natalia Bakun. Srebrne medale zdobyli Wiktor Klimowicz i Bartosz Rutkowski, a brązowe Maja Gorzała i Patryk Wiącek. W konkurencji kata blisko strefy medalowej była Natalia Szopa, która uplasowała się na 5 miejscu. Sędzią głównym zawodów był shihan Krzysztof Policha 5 dan. Sędziami maty byli sensei Waldemar Kozioł 3 dan i sensei Krzysztof Kozioł 1 dan. (r)