Kardiolog anty-szczepionkowiec przeraził chorą na serce pacjentkę

Wojewoda lubelski zgłosił do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Lubelskiej Izbie Lekarskiej wniosek o wszczęcie postępowania wobec lekarza kardiologa, który straszył pacjentkę „zabójczym” działaniem szczepionki przeciw Covid-19.

Informując o przekazaniu sprawy do samorządu lekarskiego, wojewoda Lech Sprawka zacytował treść maila otrzymanego od jednego z mieszkańców regionu. Zięć pacjentki opisywał w nim, że jego teściowa podczas wizyty u kardiologa poinformowała lekarza, że przyjęła dwie dawki szczepionki przeciw Covid-19 i zamierza przyjąć trzecią dawkę. „Pan doktor (…) zrobił jej 20-minutowy wykład na temat zabójczego działania szczepionki. Przekonywał, że preparat jest zrobiony z 12-tygodniowych ludzkich płodów, które są rozcinane na żywca, i z nich pobiera się coś, co potem wstrzykuje się głupcom, którzy się na te szczepienia zgłaszają. I tylko kwestią czasu jest, kiedy i która dawka okaże się tą zabójczą”.

Kobieta przeraziła się informacjami usłyszanymi w gabinecie lekarskim. Wojewoda Lech Sprawka dodał, że docierają do niego ogólne sygnały o innych lekarzach antyszczepionkowcach. Zareagował w tym przypadku, bo zgłoszenie zawierało konkretne dane lekarza. Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, Jacek Niezabitowski zapowiedział wyjaśnienie sprawy zgodnie z kodeksem postępowania karnego.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here