Karetki wojskowe w gotowości

Wobec sytuacji epidemicznej wojsko zapewnia, że w gotowości ma swoje karetki, pojazdy sanitarne i specjalistyczne. – W zależności od potrzeb będą kierowane w wyznaczone miejsca – mówi st. kpr. Tomasz Borsuk, oficer prasowy 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, której podporządkowany jest 19 Chełmski Batalion Zmechanizowany.

Pacjentów z Covid-19 przybywa i z tego powodu oddziały szpitalne zawieszają standardową działalność. Sytuacja staje się coraz trudniejsza i wszystkie służby powinny ze sobą współpracować. St. kpr. Tomasz Borsuk, oficer prasowy 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, której podporządkowany jest 19 Chełmski Batalion Zmechanizowany, zapewnia, że żołnierze od ponad roku biorą czynny udział w walce z Covid-19 na terenie województwa lubelskiego. Mówi, że obecnie zaangażowanych jest w nią około 80 żołnierzy w 28 szpitalach (także w szpitalu tymczasowym w Lublinie) oraz 8 pojazdów.

– W gotowości są również pojazdy sanitarne, karetki oraz inne pojazdy specjalistyczne wykonujące, chociażby zadania dekontaminacyjne – mówi st. kpr. T. Borsuk. – Jesteśmy w stałej gotowości do użycia, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba zgodnie z procedurami obowiązującymi w systemie zarządzania kryzysowego. Oprócz sił już zadysponowanych do walki z Covid-19 do dyspozycji mamy kolejne szesnaście pojazdów oraz dwustu czterdziestu żołnierzy. W zależności od potrzeb żołnierze oraz pojazdy będą kierowane w wyznaczone miejsca na terenie województwa lubelskiego. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here